ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Бухгалтерський облік » Бухгалтерський облік в галузях народного господарства

Ліцензування і патентування окремих видів торговельної діяльності
Ліцензування торговельної діяльності. Здійснення торговельної діяльності в Україні передбачає дотримання суб’єктами підприємни-цької діяльності певних вимог і норм, передбачених чинним законо-давством. Однією з таких вимог є ліцензування і патентування.
Ліцензія — це державне свідоцтво, що засвідчує дозвіл на право здійснення суб’єктом господарювання окремих видів дія-льності. Відповідно до Закону України «Про підприємництво» ліцензуванню підлягають лише ті види діяльності (товарів), які безпосередньо впливають на здоров’я людини, безпеку держави, навколишнє середовище, зокрема:
— реалізація лікарських засобів, алкогольних напоїв, тютюно-вих виробів;
— продаж виробів з дорогоцінних металів і коштовних каменів;
— здійснення операцій з металобрухтом;
— виробництво і реалізація спортивної, мисливської вогнепа-льної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, пнев-матичної зброї калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м на секунду;
— виготовлення і реалізація спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та подразнюючої дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-пошукових заходів.
Для отримання ліцензії підприємству (підприємцю) необхідно подати до органу, уповноваженого видавати ліцензії, заяву вста-новленого зразка, до якої мають бути додані такі документи:
— підприємцями-громадянами — копії документів, що засвід-чують рівень освіти і кваліфікації, необхідний для здійснення відповідного виду діяльності, а також копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;
— юридичними особами — копії свідоцтва про державну ре-єстрацію та засновницькі документи.
В бухгалтерському обліку операції, пов’язані з придбанням та списанням вартості ліцензії, відображаються в такому порядку (табл. 1.1).
Таблиця 1.1
ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ПРИДБАННЯМ
І СПИСАННЯМ ВАРТОСТІ ЛІЦЕНЗІЙ
№ з/п Зміст господарської
операції Сума, грн Дебет рахунка Кредит рахунка
1 Відображено вартість придбаної ліцензії 1700 153
«Придбання (виго-товлення) інших необоротних мате-ріальних активів» 311
«Поточні рахун-ки в національ-ній валюті»
2 Зараховано на баланс-вартість придбаної ліце-нзії 1700 127
«Інші нематеріа-льні активи» 153
«Придбання (ви-готовлення) ін-ших нематеріа-льних активів»
3 Відображено суму нара-хованої амортизації (зносу) протягом строку дії ліцензії 1700 833
«Амортизація
нематеріальних активів» 133
«Накопичена амортизація
нематеріальних
активів»
4 Після закінчення строку дії списана вартість лі-цензії за рахунок суми нарахованої амортизації 1700 133
«Накопичена амо-ртизація нематері-альних активів» 127
«Інші нематеріа-льні активи»
Патентування окремих видів торговельної діяльності. Па-тентування окремих видів торговельної діяльності регламенту-ється Законом України «Про патентування деяких видів підпри-ємницької діяльності». Дія зазначеного Закону поширюється на торговельну діяльність за готівку; діяльність по обміну готівко-вих валютних цінностей (включаючи операції з готівковими ко-штами в іноземній валюті та кредитними картками); діяльність по наданню послуг у сфері грального бізнесу; діяльність по на-данню платних послуг (за переліком, затвердженим постановою Кабінету міністрів України).
Патентуванню не підлягає діяльність, що проводиться суб’єктами підприємницької діяльності:
— на які поширюється спрощена система оподаткування;
— створених громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги та здійснюють торгівлю виключно товарами ві-тчизняного виробництва і продукцією, виготовленою на підпри-ємствах Українського товариства сліпих та Українського товари-ства глухих;
— які здійснюють виносну торгівлю з лотків на території, під-леглій до підприємств торгівлі та громадського харчування;
— фізичними особами-підприємцями, які провадять торгове-льну діяльність на ринку і сплачують ринковий збір.
Торговий патент — це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб’єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися певними видами підпри-ємницької діяльності, передбаченими законодавством України.
Розрізняють патенти:
— на проведення торговельної діяльності;
— на надання платних послуг;
— на надання послуг у сфері грального бізнесу;
— короткострокові патенти;
— пільгові патенти.
Вартість торгового патенту на проведення торговельної ді-яльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місця знаходження пункту продажу товарів та асор-тиментного переліку товарів і визначається на календарний мі-сяць у межах таких граничних рівнів:
— на території м. Києва, обласних центрів — від 70 до 340 грн;
— на території м. Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від 40 до 170 грн;
— на території інших населених пунктів — до 90 грн.
Строк дії торгового патенту — 12 календарних місяців.
Вартість короткострокового торгового патенту на прове-дення торгової діяльності на один день встановлено у фіксовано-му розмірі — 20 грн. Строк дії такого патенту — 15 днів.
Короткостроковий патент придбається суб’єктами підприємни-цької діяльності при проведенні ярмарків, виставок-продажів та інших короткострокових заходів, пов’язаних з продажем товарів.
Пільговий торговий патент видається строком на 12 календар-них місяців (з одноразовою оплатою — 100 грн на весь період дії) суб’єктам підприємницької діяльності, в торговельній діяльності яких використовуються товари вітчизняного виробництва (хліб і хлі-бобулочні вироби, сіль, цукор, олія, молоко тощо; поштові марки, ли-стівки, проїзні квитки, товари народних промислів, друковані книги, готові лікарські засоби та ін.). Повний перелік товарів, передбачених до реалізації, обов’язково зазначається в пільговому патенті.
Вартість торгового патенту з торгівлі готівковими валют-ними цінностями в пунктах обміну іноземної валюти встанов-лено у фіксованому розмірі — 340 грн на календарний місяць. Строк дії патенту — 12 календарних місяців.
Торговий патент з надання послуг у сфері грального бізне-су видається на кожне гральне місце (гральний автомат, гральний стіл, одиницю комп’ютерної техніки тощо) строком дії до року.
Торговий патент придбається суб’єктами підприємницької ді-яльності в органах податкової служби за місцем реєстрації цих суб’єктів (або їх підрозділів). Підставою для його придбання є заявка, оформлена згідно з установленим порядком.
Оплата вартості патенту на проведення торговельної діяльності і діяльності з надання послуг здійснюється в розмірі місячної вартості патенту до 15 числа місяця, що передував звітному. По короткостро-кових торгових патентах оплата вноситься не пізніше ніж за один день до початку здійснення торгової діяльності. Проте суб’єкти під-приємницької діяльності можуть здійснювати і попередню оплату вартості патенту на весь строк його дії, але не більше ніж за три роки.
Крім зазначеної попередньої щомісячної оплати вартості патен-ту, суб’єкти підприємницької діяльності вносять одноразову плату в розмірі його вартості за один місяць. На цю суму зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії. Щомісячне внесення плати за торговий патент відо-бражається податковим органом на особистому рахунку платника.
На суму сплаченої вартості торгового патенту за відповідний звітний період зменшується сума податку на прибуток (або прибуткового податку для фізичних осіб — суб’єктів підприєм-ницької діяльності).
Бухгалтерський облік діяльності, що підлягає патентуванню, ре-гламентується Планом рахунків і Положенням про бухгалтерський облік фінансових операцій, які підлягають патентуванню, затвердже-ним наказом Мінфіну України від 23.06.1998 р. № 135. Згідно з цими нормативними документами витрати, пов’язані з попередньою опла-тою вартості торгового і пільгового патентів, а також одноразова пла-та, яка вноситься при придбанні патенту, відображаються записом:
Дебет рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів»
Кредит рахунку 311 «Поточні рахунки в національній валюті».
На суму податку на прибуток, нараховану за звітний період, здійснюється запис:
Дебет рахунку 981 «Податок на прибуток від звичайної діяльності»
Кредит рахунку 641 «Розрахунки за податками».
У міру настання звітного періоду, до якого відноситься сума попередньої оплати торгового патенту, відображається зменшення заборгованості бюджету по нарахованому податку на прибуток:
Дебет рахунку 641 «Розрахунки за податками»
Кредит рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів».
Сума попередньої оплати за пільговий патент списується по-вністю з кредиту рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів» на дебет рахунку 641 «Розрахунки за податками» в перший місяць дії такого патенту.
Сума одноразової плати за торговий патент з кредиту рахунку 39 на дебет рахунку 641 списується в останньому місяці його дії.
При складанні Декларації про податок на прибуток підприєм-ства суми, сплачені за торговий і пільговий патенти, відобража-ють у рядку 47.2 «Вартість придбаних торгових патентів» додат-ку П до Декларації у тому звітному періоді, в якому вони були списані на зменшення суми податку на прибуток. Одночасно ці суми відображаються у Звіті про фінансові результати як факти-чно внесені до бюджету платежі податку на прибуток.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Ліцензування і патентування окремих видів торговельної діяльності» з дисципліни «Бухгалтерський облік в галузях народного господарства»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Аудит малоцінних і швидкозношуваних предметів
СТАНОВЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКУ В УКРАЇНІ
ГОЛОВНІ РИНКОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТОВАРУ
Аналізатори протоколів
Аналіз використання основного та оборотного капіталів позичальник...


Категорія: Бухгалтерський облік в галузях народного господарства | Додав: koljan (05.03.2011)
Переглядів: 3428 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП