Яка особливість відбору проб об’єктів ветеринарного контролю для визначення їх забруднення радіометричними та дозиметричними методами
Відбір проб об’єктів ветеринарного контролю для визна- чення рівнів їх радіоактивного забруднення проводять у плано- вому порядку, а також у випадку підозри на забрудненість раді- онуклідами вище за їх фоновий рівень. Фактор радіоактивного забруднення встановлюють за допомогою дозиметрів СРП-88Н, СРП-68-01, ДБГ-01Н та інших приладів з достатньою чутливістю. Проби відбирають на підприємствах сільського господар- ства, які виробляють (держгоспи, фермерські господарства тощо), переробляють (молокозаводи, м’ясокомбінати тощо) і реалізують сільськогосподарську продукцію, та в місцях надходження про- дукції з-за кордону. Зразок проби повинен бути типовим для об’єкта, а маса (об’єм) – достатньою, щоби після концентрування отримати кіль- кість золи, необхідну для визначення сумарної бета-активності радіоактивного цезію та проведення радіохімічного аналізу. Стро- ки відбору проб визначаються видом корму або продукту, сезон- ністю його отримання та рівнем радіоактивності (табл. 11.1). Від правильності відбору проб та їх первинної підготовки значною мірою залежать об’єктивність і точність результатів на- ступних досліджень та висновки про радіаційну безпечність до- сліджуваного об’єкта.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Яка особливість відбору проб об’єктів ветеринарного контролю для визначення їх забруднення радіометричними та дозиметричними методами» з дисципліни «Ветеринарна радіологія»