ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Виробництво » Технології виробництва

Технологічний процес кування
Технологічний процес кування

Що таке кування? Це обробка металу, що знаходиться в пластичному стані, за допомогою динамічної дії (удари молоту) або статичної дії (пресування). У разі потреби використовується підкладний інструмент (матриця) і ударний або пресувальник інструмент певної форми (пуансон). Вироби, які виходять в результаті подібної обробки металу, називаються поковками. Їх маса варіюється в межах від декількох грамів до 350 тонн, вироби можуть приймати найрізноманітніші форми. Фахівці компанії Master Company відзначають, що крупні поковки виробляються із злитків металу, а для створення кованих виробів середніх і малих розмірів використовуються прокатні заготовки.
Кування застосовується для одиничного або дрібносерійного виробництва. Для здобуття поковки злиток або прокатну заготівку поміщають між нижнім (стаціонарним) і верхнім (рухливим) бойками преса або молота. Поверхні підкладних інструментів і бойків, що безпосередньо контактують із заготівкою, визначають перебіг (напрям деформації) металу при обробці заготівки. Розкочування, сокира і обтискання — це ті підкладні інструменти, які зазвичай застосовуються при куванні. При куванні виконуються такі операції, як гнучка, осідання, протягання, прошивка або пробиття отворів, вирубування, випрасовування.
В процесі протягання довжина будь-якої заготівки збільшується за рахунок зменшення її поперечного перетину. Спочатку заготівці надають форму квадрата, що забезпечує максимальну швидкість її деформації. Потім її формують або закругляють. Аби здійснити протягання заготівки, її поміщають перпендикулярно лінії бойків, потім пересувають і повертають на 90 градусів після кожного обтискання. Закруглені розкочування і бойки дозволяють значно заощадити час протягання за рахунок збільшення подовження заготівки за одне обтискання.
Поперечний перетин заготівки може бути збільшений шляхом осідання — вертикального зусилля, прикладеного до злитка (осідання). Якщо дії піддається лише частина заготівки, то це називається висадкою. Аби виробити гибку заготовки, місце передбачуваного вигину прогрівають і виробляють висадку. Потім заготівку затискають між бойками молота і надають їй бажану форму. Для того, щоб здійснити прошивку отворів в заготівці, прошивень забивають в заздалегідь відміченому місці приблизно на половину товщини виробу. Потім та ж операція виробляється з протилежного боку. Надалі отриманий отвір вирівнюють за допомогою спеціального бочкоподібного облямовування.
За допомогою сокири виробляється обрубка зайвих фрагментів виробу. Для того, щоб виробити випрасовування виробу, існує декілька способів. Це і легкі удари, і вживання обтискань, відповідних формою, і спеціальні гладилки.
В даний час найбільш широке вживання знаходять пароповітряні і пневматичні молоти. Останній працює від електродвигуна. Робочий і компресорний циліндри повідомляються один з одним. Повітря по черзі нагнітається поршнем то у верхню, то в нижню частину робочого циліндра, що дозволяє бойку завдавати ритмічних ударів по заготівці. Маса молота, що наводиться в рух пневматичною системою, може вагатися в межах від 75 кілограмів до однієї тонни. Число ударів в хвилину варіюється від 95 до 225. Пневматичний пристрій дозволяє жорстко фіксувати заготівку на нижньому бойку установки. Зазвичай молоти такої конструкції застосовують для обробки порівняно невеликих заготовок.
Для поковок середнього розміру (до трьох тонн) зазвичай застосовуються пароповітряні молоти. У основу їх функціонування закладено використання енергії пари або стислого повітря. Тиск в таких установках досягає 800 КПа, молоти мають масу до 5-ти тонн, число ударів в хвилину вагається від 30-ти до 60-ти, залежно від налаштування.
Що стосується крупних заготовок, то тут допустимо лише вживання парогідравлічних і гідравлічних пресів. Подібні потужні установки передають величезний тиск (до 20 Мпа) з робочого циліндра через траверсу, плунжер і бойок безпосередньо на заготівку. Спеціально розроблений для таких установок мультиплікатор регулює подачу води в робочий циліндр, піднімаючи тиск до 60-80 МПа. Сучасне устаткування, розроблене спеціально для виробництва кованих виробів, дозволяє працювати із заготовками, що володіють масою до п'ятисот тонн, і надавати їм бажану форму, докладаючи зусилля до 2000 МН.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Технологічний процес кування» з дисципліни «Технології виробництва»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Якість управління матеріально-технічними ресурсами
РОЗВИТОК КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД
РОЗРАХУНКИ В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ СФЕРІ
Ложный путь изобретательства
Оцінка і управління кредитним ризиком


Категорія: Технології виробництва | Додав: admin (06.06.2010)
Переглядів: 3509 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП