ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Економічні теми » Автоматизація оперативного обліку та контролю міжнародних економічних операцій

ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ОПЕРАЦІЯМИ З ДАВАЛЬ-НИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ
Операції з давальницькою сировиною. З метою проведення оперативного контролю насамперед слід визначитись, що це за операції?
За загальноприйнятим у міжнародній практиці визначенням, наші «операції з давальницькою сировиною» — це операції тол-лінгу — різновиду бартерних операцій.
Але бартерні (товарообмінні) операції не передбачають можли-вість застосування розрахунків грошовими коштами. У свою чергу, «товарообмінна (бартерна) операція в галузі зовнішньоекономічної діяльності — це один з видів експортно-імпортних операцій (офор-млених бартерним договором або договором із змішаною формою оплати, яким часткова оплата експортних (імпортних) поставок пе-редбачена в натуральній формі) між суб’єктом зовнішньоекономіч-ної діяльності України та іноземним суб’єктом господарської діяль-ності, що передбачає збалансований за вартістю обмін товарами, роботами, послугами в будь-якому поєднанні, не опосередкований рухом коштів у готівковій або безготівковій формі» [визначення з Закону України «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності»].
Таким чином, наші «операції з давальницькою сировиною» з розрахунком за переробку грошовими коштами або з продажем готової продукції в країні переробки та поверненням у країну за-мовника грошових коштів — це навіть і не бартерні операції, а окремо експортно-імпортні, оформлені лише одним міжнародним договором (оскільки розрахунок між контрагентами здійснюється грошовими коштами).
У навчальній, науковій, методичній та іншій літературі трапля-ються деякі відмінності і суперечності. Автори по-своєму тлумачать поняття, визначення, правила, які передбачені і не передбачені націо-нальним законодавством. Насамперед це пов’язано з невизначенням, нечітким визначенням у законодавстві України економічних термінів та певних категорій або існуючим посиланням у законах на можливі подальші підзаконні акти. Останнє, у свою чергу, породжує непоро-зуміння щодо застосування законодавчих та нормативних актів.
Якщо самостійно бажаєте в цьому пересвідчитись, порівняйте визначення термінів у Декреті КМУ № 52-93 від 17.05.93 р. «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах» та однойменному Законі України (далі Закон) № 327/95 від 15.09.95 р., який скасував вищезгаданий декрет. А що крім визначень змінилось за два роки?
Деякі автори зазначають: «Якщо питома вага сировини, що на-дається, в загальній вартості готової продукції становить менше 20% (а сировина груп 1—24 ТНЗЕД — менше 80%), то така опера-ція буде належати до товарообмінних (бартерних) операцій».
Чому? А якщо контрактом на переробку давальницької сиро-вини буде передбачено розрахунки грошовими коштами, тоді це що, все одно бартер?
Також часто трапляється така особливість щодо 20% та 80%.
Закон, ст.1: «До операцій з давальницькою сировиною в зов-нішньоекономічних відносинах належать операції, у яких сиро-вина замовника, на конкретному етапі її переробки, становить не менше 20 відсотків загальної вартості готової продукції». До ре-чі, а чому тільки в зовнішньоекономічних відносинах? Може то-му, що так називається Закон?
А якщо, наприклад, здійснюється переробка нафти в бензин або цукрового буряку в цукор в Україні, а не в Німеччині чи Ро-сії. То технологія виготовлення краща чи гірша? Хто скаже скі-льки треба — 20%, 55% чи 80%?
Висновок один: хотіли обмежити вивезення української дава-льницької сировини для переробки за кордоном — обмежили, і для цього дійсно були економічні причини, яким важелем обме-жили — увели 80%. Що з цього вийшло можна дізнатись проди-вившись хоча б експрес-доповідь голови Держкомстату від 18.10.99 р. № 393 «Зовнішня торгівля товарами», розділ «Вар-тість давальницької сировини та готової продукції, що виготов-лена з неї у січні — серпні 1999 р.».
В одному з навчальних посібників зазначено: «Для працівників органів податкової служби! При перевірці давальницької сировини (?!) проводьте аналіз технологічного процесу з метою встановлення реальності кінцевого виходу готової продукції на кожному етапі пе-реробки та перевіряйте відповідність технологій, що потім застосо-вуються виконавцем, загальновстановленим стандартам». Але яким же це чином українські податківці — досвідчені фахівці з економі-ки, фінансів, обліку можуть аналізувати технологічний процес, пе-ревіряти відповідність закордонних технологій, загальновстановлені стандарти інших країн? Це нереально! Вони ж економісти, а не тех-нологи з усіх різновидів світових технологій. Можливо, у ГДПА вже і є нова посада — «Податковий інспектор — універсальний технолог операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономіч-них відносинах суб’єктів господарської діяльності України».
Про 20% чи 80%, мабуть, можуть сказати і технологи країни виконавця, які знають технологічний процес переробки на їх об-ладнанні або ж аналогічному, а не лише Кабінет Міністрів Украї-ни або уповноважені ним органи.
До уповноважених органів належить Мінекономіки, яке згідно з чинним положенням «Про визначення операцій як таких, що належать до операцій з давальницькою сировиною» може на під-ставі акта експертизи Торгово-промислової палати про засвід-чення відсоткового ступеня використання сировини в операції та рівень її вартості в загальній вартості готової продукції надавати відповідні висновки. Оце реально!
КМУ, згідно з частиною 2 статті 7 Закону, надана можливість встановлювати інші показники (ніж 20%) частки давальницької си-ровини в загальній вартості готової продукції за окремими видами операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних від-носинах.
Таку можливість було втілено тричі відносно готової продук-ції (конкретних кодів товарних груп ТНЗЕД: 1—24, 39, 48, 49, 72—76, 78.02, 79.02, 80.02):
1. Постанова КМУ від 4.11.97 р. № 1216,
2. Постанова КМУ від 2.04.98 р. № 418,
3. Постанова КМУ від 2.04.98 р. № 427.
Тобто вартість української давальницької сировини, що виво-зиться для виготовлення готової продукції за зазначеними кода-ми ТНЗЕД, має становити не менш як 80% у загальній вартості готової продукції.
Але згідно з Законом (частина 2 статті 7) «КМУ або уповно-важені ним органи можуть встановлювати інші показники пито-мої ваги давальницької сировини в загальній вартості готової продукції за окремими видами операцій з давальницькою сиро-виною у зовнішньоекономічних відносинах». А що встановив КМУ своїми трьома постановами?
Встановив інші показники питомої ваги давальницької сиро-вини, яка вивозиться з митної території України — 80%, але не за окремими видами операцій, відповідно до Закону, а за окремими кодами ТНЗЕД готової продукції.
Дехто у своїх виданнях і це плутає. Зазначені в постановах ко-ди ТНЗЕД відносять на давальницьку сировину, а не на готову продукцію.
Тепер відкрийте ТНЗЕД і самостійно проаналізуйте, на яку саме готову продукцію, що буде вироблена з давальницької си-ровини, встановлено питому вагу 80%.
Оперативний контроль за міжнародними операціями з даваль-ницькою сировиною необхідно здійснювати в поєднанні з прове-денням оперативного контролю за операціями з експорту, імпор-ту, бартеру.
Реквізити, які необхідно оперативно контролювати, зазначені словом «Так» у відповідних графах (1):
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ОПЕРАТИВНОГО ОБЛІКУ ТА КОНТРОЛЮ
Реєстраційний номер 46089
Дата відкриття 07.06.2001
Дата
внесення змін Рядок Підстава Попередні дані
Продовження картки

рядка Показник Оперативно-
облікові дані Оперативно-контрольні дані
00-01 Номер контракту 89
00-02 Дата контракту 05.06.2001
00-03 Країна укладання контракту Україна
00-04 Місто укладання контракту Київ
01-01 Повне найменування кон-трагента Спільне підприємст-во Акціонерне това-риство відкритого типу «Колірметпереробка»
01-02 Країна реєстрації підпри-ємства контрагента Австрія, м. Відень
01-03 Найменування визначаль-них установчих докумен-тів, якими керується контрагент при укладанні контракту Статут
01-04 Визначена особа для укладання контракту Герхард фон Глезель
02-01 Описання предмета конт-ракту Переробка давальни-цької сировини (брухт міді — 1000 т) у гото-ву продукцію (злитки міді) Так
03-01 Термін поставки даваль-ницької сировини До 10 жовтня 2001 р. Так
03-02 Умови поставки даваль-ницької сировини DAF кордон Украї-на-Угорщина згідно з міжнародними умо-вами «Інкотермс-90» Так
04-01 Якість готової продукції Відповідно до
ДОСТу 7567-21212 Так
04-02 Підтвердження якості Сертифікат якості виданий переробни-ком Так
Закінчення картки

рядка Показник Оперативно-
облікові дані Оперативно-контрольні дані
05-01 Транспортування готової продукції Залізничним транс-портом у спеціаль-них вагонах Так
05-02 Дострокова поставка Ні Так
05-03 Товаросупровідні докуме-нти Сертифікат якості;
транспортна наклад-на Так
06-01 Приймання-передавання готової продукції Місце вказується додатково у транс-портній інструкції австрійською сторо-ною Так
07-01 Повідомлення про відван-таження готової продукції Факсом, протягом 2 робочих днів з дати відвантаження Так
07-02 Інформація у повідомлен-ні Дата відвантаження;
вага готової продук-ції;
номери спецвагонів;
номери залізничних накладних Так
08-01 Вартість переробки 780$US включаючи вартість відвантаження, транспортування до кордону України Так
09-01 Витрати на транспорту-вання готової продукції по території України Сплачуються украї-нським замовником Так
10-01 Термін дії договору З дня підписання до кінця 2001 р. Так
11-01 Адреса контрагента Австрія, 013897, м. Відень, вул. А. Ківа-тро, 7
Рис. 4.10. Приклад заповнення контрольною інформацією
Реєстраційної картки оперативного обліку та контролю
за даними контракту з переробки української давальницької сировини
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ОПЕРАТИВНОГО ОБЛІКУ ТА КОНТРОЛЮ
Реєстраційний № ІДС-4857
Дата відкриття 17.05.2001
Дата
внесення змін Рядок Підстава Попередні дані

рядка Показник Оперативно-облікові дані Оперативно-контрольні дані
00-01 Номер контракту 5687
00-02 Дата контракту 16.05.2001
00-03 Країна укладання контра-кту Україна
00-04 Місто укладання контрак-ту Київ
01-01 Повне найменування кон-трагента
Спільне підприємство Акціонерне товарист-во відкритого типу «Селхімпостач»

01-02 Країна реєстрації підпри-ємства контрагента Словаччина
01-03 Найменування визначаль-них установчих докумен-тів, якими керується конт-рагент при укладанні контракту Статут
01-04 Визначена особа для укладання контракту Комерційний дирек-тор спільного підпри-ємства Йошик Лакуто
02-01 Описання предмета контракту Переробка іноземної давальницької сиро-вини (нафта сира) у готову продукцію (нафтопродукти) Так
03-01 Давальницька сировина Нафта сира Так
03-02 Якість давальницької си-ровини Згідно із сертифіка-том якості та міжна-родними стандарта-ми якості Так
03-03 Кількість давальницької сировини 100 000 метричних тонн Так
Продовження картки

рядка Показник Оперативно-
облікові дані Оперативно-контрольні дані
03-04 Ціна давальницької сиро-вини 100 дол. США з ура-хуванням ПДВ Так
03-05 Загальна вартість даваль-ницької сировини 10 000 000 дол. США Так
03-06 Графік поставки даваль-ницької сировини з зазна-ченням кількості Березень — 25 000 т
Травень — 35 000 т
Вересень — 40 000 т Так
03-07 Умови поставки
Інкотермс-90 DAF державний кор-дон Україна—Росія Так
03-08 Дострокова поставка Можлива за окремою угодою Так
03-09 Приймання давальницької сировини На складі виконавця згідно з умовами кон-тракту за участю представників Торго-во-промислової пала-ти України Так
03-10 Зауваження до якості да-вальницької сировини У термін до 5 робо-чих днів після скла-дання акта невідпо-відності якості — заміна на якісну сировину Так
03-11 Власність та відповідаль-ність за давальницьку си-ровину Давальницька сиро-вина є власністю за-мовника;
матеріальну відпові-дальність за неї несе виконавець з моменту отримання Так
04-01 Готова продукція Нафтопродукти — власність замовника Так
04-02 Вихід готової продукції з давальницької сировини та втрати Бензин моторний —
А-92 — 18 000 т;
бензин моторний —
А-76, А-80 — 23 000 т;
дизельне паливо — 20 000 т;
мазут — 27 000 т;
втрати — 6 000 т Так
Продовження картки

рядка Показник Оперативно-
облікові дані Оперативно-контрольні дані
04-03 Якість готової продукції Відповідно до між-народних стандартів та сертифікату якості товару, виданого ви-робником Так
04-04 Термін переробки 30 календарних днів з моменту отримання у переробку Так
04-05 Повідомлення про готов-ність готової продукції Факсимільним зв’язком за 24 години до відвантаження з мо-менту виготовлення Так
04-06 Приймання-передавання готової продукції У термін 5 робочих днів з моменту повід-омлення про готов-ність готової продук-ції до відвантаження на складі замовника Так
04-07 Умови поставки готової продукції
EXW АТЗТ «Хімік» м. Гарна, Україна Так
04-08 Повідомлення про процес переробки У термін до 5 днів пі-сля підписання акта приймання-здавання готової продукції на-дати звіт про викори-стання давальницької сировини, відходи тощо Так
05-01 Розрахунок за переробку Частиною давальни-цької сировини з розрахунку 10$US за кожну фактично пе-рероблену тонну Так
05-02 Повідомлення про кіль-кість та вартість перероб-ки Факсимільним зв’язком щомісячно до 10 числа Так
06-01 Відповідальність за непо-ставку готової продукції Штраф 0,5% від вар-тості непоставленої готової продукції за кожний день про-строчення Так
Закінчення картки

рядка Показник Оперативно-
облікові дані Оперативно-контрольні дані
06-02 Відповідальність за непо-ставку давальницької си-ровини Штраф 1% від вартос-ті непоставленої (не-допоставленої) дава-льницької сировини за кожний день простро-чення Так
06-03 Претензії щодо якості та кількості давальницької сировини та готової продукції Письмово в термін до 3 робочих днів з моменту виявлення з підтвердженням акта незалежної експерти-зи ТПП Так
07-01 Термін дії контракту З моменту підписан-ня до повного вико-нання Так
07-02 Скасування контракту За домовленістю сторін у 15-денний тер-мін у разі відсутності претензій
08-01 Передача прав третім осо-бам За двосторонньою згодою
09-01 Юридична адреса контра-гента Словаччина, 3897, м. Конціво, вул. Анрі Коше, 7
Рис. 1. Приклад заповнення контрольною інформацією
Реєстраційної картки оперативного обліку та контролю
за даними контракту по переробці іноземної давальницької сировини

Ви переглядаєте статтю (реферат): «ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ОПЕРАЦІЯМИ З ДАВАЛЬ-НИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ» з дисципліни «Автоматизація оперативного обліку та контролю міжнародних економічних операцій»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Загальна характеристика витрат на організацію телекомунікацій
Аудит додаткового капіталу
ПЛАТІЖНИЙ БАЛАНС ТА ЗОЛОТОВАЛЮТНІ РЕЗЕРВИ В МЕХАНІЗМІ ВАЛЮТНОГО ...
Слово і його ознаки
Повседневный опыт и научное знание


Категорія: Автоматизація оперативного обліку та контролю міжнародних економічних операцій | Додав: koljan (28.02.2011)
Переглядів: 865 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП