Економічна сутність грошового потоку підприємства та класифікація його видів
Усі господарські операції супроводжуються грошовими надходженнями і грошовими виплатами. Безперервний процес руху коштів у часі являє собою грошовий потік. Грошовий потік – це надходження і вибуття коштів та їх еквівалентів.
Еквіваленти коштів – це короткострокові фінансові інвестиції, які можуть бути вільно перетворені в певну суму грошей.
Грошові кошти – це кошти в касі та на поточному рахунку в банку, які можуть бути використані для поточних операцій. Завдання економічного аналізу грошових потоків:
174 1) оцінка здатності підприємства генерувати грошові кошти в обсягах та за строками здійснення платежів; 2) синхронізація позитивного та негативного грошового потоків за часовими інтервалами; 3) ефективне управління грошовими потоками; 4) оптимізація грошових потоків; 5) забезпечення ефективного контролю за грошовими потоками. Для управління грошовими потоками підприємства та формування інформаційної бази, яка використовується для прийняття управлінських фінансових рішень, сукупність грошових потоків доцільно згрупувати в однорідні цілісні групи – види грошових потоків. Оскільки грошовий потік підприємства охоплює численну кількість грошових коштів, які обслуговують діяльність підприємства, його можна класифікувати за різними ознаками (рис. 8.1). - грошовий потік від операційної діяльності; - грошовий потік від інвестиційної діяльності; - грошовий потік від фінансової діяльності
Рис. 8.1. Класифікація грошового потоку підприємства Наведені класифікаційні групи дають можливість здійснювати більш цілеспрямований облік, аналіз і планування різних видів грошових потоків на підприємстві.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Економічна сутність грошового потоку підприємства та класифікація його видів» з дисципліни «Організація і методика економічного аналізу»