ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Фінанси » Банківські операції

Факторинг
Факторинг — одна з нетрадиційних банківських послуг, що з’явилася у банківській практиці у 50-х роках.
Факторинг — це операція, що поєднує в собі кредитування клієнта з метою формування обігового капіталу, а також ряд посередниць-ко-комісійних послуг. Суть факторингу полягає в тому, що банк ку-пує у клієнта право на вимогу боргу. Як правило, банком купуються дебіторські рахунки, пов’язані з поставкою товарів чи наданням по-слуг. Також банк може надавати клієнту ряд інших послуг, таких як ведення бухгалтерії, інформаційні, юридичні послуги.
У факторингу беруть участь три сторони:
1) фактор (спеціалізована установа, спеціальний відділ комер-ційного банку);
2) постачальник;
3) покупець.
Розрізняють два види факторингу:
1) конвенційний, який є комплексною системою обслуговування кліє-нта і зосереджує в собі бухгалтерські, юридичні, консультаційні та інші послуги. Фактично за клієнтом зберігаються лише виробничі функції;
2) конфіденційний, що обмежується тільки дисконтуванням ра-хунків-фактур. Переваги цього виду факторингу для клієнта поля-гають у тому, що він є більш незалежним від банку.
Факторингова послуга може надаватись банком як в поєднанні з фінансуванням, так і без фінансування. При факторингу без фінан-сування клієнт подає фактору документи, що підтверджують відван-таження товару, а фактор зобов’язується отримати на користь клієн-та грошові кошти. Тобто роль фактора зводиться до інкасування фінансових документів. Факторинг з фінансуванням полягає в тому, що фактор купує рахунки-фактури клієнта і виплачує йому грошові кошти у розмірі 80—90% від суми боргу. Решта 10—20%, що ли-шилися, банк утримує як компенсацію ризику до погашення боргу. Після погашення боргу банк повертає утриману суму клієнтові.
Факторингова послуга оформляється шляхом укладання угоди між банком і клієнтом, в якій має бути зазначено вид факторингу: закритий чи відкритий. При відкритому факторингу дебіторам надсилається повідомлення про укладання угоди і пропонується здійснити платежі безпосередньо фактору. При закритому факторингу дебітори направляють кошти клієнту, а той розраховується з фактором.
У договорі може передбачатися: право регресу — право повер-нення фактором клієнту несплачених покупцем розрахункових до-кументів з вимогою повернення коштів; негайна оплата фактором розрахункових документів, тільки-но вони будуть йому пред’явлені (фактично це означає кредитування фактором клієнта).
Доходи фактора від здійснення факторингової операції склада-ються з двох частин:
1) комісійні за послуги по обслуговуванню боргу (в розмірі 1—2% загальної суми придбаних банком рахунків);
2) позичковий процент, нарахований на виданий клієнту аванс.
Внаслідок швидкого обігу дебіторських рахунків і в зв’язку з не-значним періодом користуванням авансом дохід банку від позичко-вого процента менший, ніж від комісійних платежів.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Факторинг» з дисципліни «Банківські операції»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Програмне забезпечення та основні стандарти АРІ для комп’ютерної ...
Історизми, архаїзми, неологізми і фразеологізми
Особливості організації аудиту в агропроми-словому комплексі Укра...
Модемні протоколи
ФОРМИ, ВИДИ ТА ФУНКЦІЇ КРЕДИТУ


Категорія: Банківські операції | Додав: koljan (20.02.2011)
Переглядів: 2078 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП