Контроль вартості зосереджується на виявленні чинників, що впливають на: · вартісну основу, для гарантії того, що зміни будуть сприятливими; · визначення того, що вартісна основа змінилася.
Крім того, контроль необхідний для управління фактичними змінами по мірі їх виникнення. Контроль вартості включає: · відстежування вартісного виконання для виявлення відхилень від плану; · гарантування того, що всі відповідні зміни точно відображені у вартісній основі; · запобігання включення у вартісну основу неправильних, невідповідних або незатверджених змін; · інформування відповідних зацікавлених осіб про затверджені зміни.
При контролі вартості використовуються такі методи: · система контролю зміни вартості, яка задає процедури, за якими може змінюватись вартісна основа. Вона включає роботу з документами, системи відстежування і рівні повноважень, необхідні для затвердження змін; · контроль виконання та визначення того, що спричинило відхилення і рішення про те, чи потрібне корегування по цьому відхиленню; · додаткове планування, яке передбачає зміни або корегування кошторисів; · програмні засоби, які часто використовуються для порівняння планових і фактичних вартостей, а також прогнозування наслідків від змін вартостей.
Управління вартістю проекта здійснюється на основі порівняння фактичних витрат з кошторисною вартістю. При відхиленнях розробляються корегуючі дії, на базі яких вносять зміни в затверджену вартісну базу.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Контроль та управління вартістю проекта» з дисципліни «Управління міжнародними проектами»