Спеціальна визначеність кола суб'єктів сільськогосподарського землевикористання та здебільшого наявність спеціальних вимог щодо них
Основними суб'єктами права приватної власності на землі сільськогосподарського призначення є громадяни України. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть лише орендувати ці землі. Більшість громадян України отримали земельні ділянки у власність безоплатно в процесі реструктуризації земель колективних сільськогосподарських підприємств. Це - селяни, колишні члени цих підприємств. Суб'єктами землевикористання цього виду можуть бути також і певні юридичні особи. Це - фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи, приватні аграрні підприємства тощо. Селяни мають право вільного вибору організаційно-правових форм здійснення сільськогосподарського землевикористання. Здебільшого Йдеться про ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Іноземні юридичні особи та іноземні держави не можуть бути суб'єктами права власності на землі сільськогосподарського призначення (ст. 22 п. 4 ЗК України). Загальним для всіх суб'єктів сільськогосподарського землевикористання є їхній безпосередній зв'язок із сільськогосподарським виробництвом і переважно ведення його на ринкових товарних засадах. Для певних суб'єктів використання земель сільськогосподарського призначення, особливо для фермерів, існують спеціальні вимоги щодо них (наявність сільськогосподарської освіти, відповідного досвіду роботи тощо). Суб'єктами сільськогосподарського землевикористання особи стають внаслідок одержання певних земельних площ у встановленому порядку. Отже, останнє є для них правовстановлюючим фактом. Як громадяни України, так і юридичні особи України, будучи спеціальними суб'єктами земельних відносин, володіють і спеціальною земельною правоздатністю.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Спеціальна визначеність кола суб'єктів сільськогосподарського землевикористання та здебільшого наявність спеціальних вимог щодо них» з дисципліни «Землі сільськогосподарського призначення: права громадян України»