ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Шпаргалки! - Безпека життєдіяльності людини (БЖД)

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Шпаргалки! - Безпека життєдіяльності людини (БЖД)

1 2 3 4 5 6 7

ДОПОВНЕННЯ ВНЕСЕНІ УКЛАДАЧАМИ:
ТЕМА №1. ВІДМОРОЖЕННЯ
Відмороження – пошкодження, викликане місцевим охолоджуванням тканин. Окрім холодної і сирої погоди відмороженню сприяють: алкогольне сп'яніння, яке знімає чутливість і, розширюючи шкірні судини, збільшує тепловтрату; порушення місцевого кровообігу (пережим судин підв'язками або тісним взуттям); посилена тепловіддача при роботі з летючими рідинами або в сирому одязі. Велику роль грає швидка зміна погоди, під час сніжних буранів і завірюх. Найчастіше піддаються відмороженню пальці, ніс, вуха і щоки.
ОЗНАКИ. Першими ознаками відмороження є побіління шкіри, яке виникає в результаті різкого скорочення судин, і втрата чутливості на ураженій ділянці.
Виділяють чотири ступені відмороження, які після відігрівання характеризуються наступними ознаками. Відмороження 1-го ступеня не викликають омертвляння тканин. Шкіра хвороблива синюшно-червона і має незначну набряклість. Явища проходять через декілька днів, проте уражену ділянку зберігає чутливість до холоду, а іноді і синюшність. При 2-му ступені мертвіє самий верхній шар шкіри. На синюшно-червоному фоні утворюються каламутні кров'яно-серозні міхури, 3-й ступінь характеризується омертвлянням всіх шарів шкіри, а 4-й ступінь поразкою і глибоко лежачих тканин. Первинна картина відморожень 3-го і 4-го ступеня така ж, як і при 2-ій, і виявляються вони тільки через декілька днів.
ПЕРША ДОПОМОГА направлена на відновлення кровообігу і іннервації в ураженій ділянці і зігріванні організму. Ці заходи потрібно проводити одномоментно. Постраждалого необхідно помістити в тепле приміщення, укутати ковдрами, а на обморожені ділянки покласти нагріті шерстяні хустки. Якщо постраждалий в свідомості, всередину дають чай, каву, алкоголь, примушують рухатися і не дозволяють спати. розтирання ураженої частини потрібно проводити хустками або вимитими і зволоженими руками легко і обережно, але енергійно до тих пір, поки шкіра не почервоніє і не стане теплою. Розтирання проводиться від плечей до пальців рук і від паху до пальців ніг. Міхури служать протипоказанням до розтирання. Після розтирання уражена ділянка протирається одеколоном і на нього накладається суха стерильна або чиста пов'язка з товстим шаром вати. ураженому органу додається підведене положення, і хворий прямує до лікаря. Зігрівання відмороженої кінцівки краще проводити у водяній ванні, температура якої в течії 20–30 мін піднімається від 180С до 37–400С. Одночасно необхідно проводити масаж. Зігрівання і масаж відмороженої кінцівки в теплій ванні проводять до відновлення життєздатності шкірних покривів або до їх омертвляння.
Важливо знати, що відморожені поверхні не можна змащувати якими-небудь мазями: вони утрудняють подальше лікування.

УКУСИ ЗМІЙ. СИМПТОМИ.

Місцеві явища залежно від змій. Іноді тільки 2 точкових рани, в інших випадках – біль, пухлина і червоність, множинні шкірні порушення, утворення міхурів, флегмона. Загальні явища – неспокій, тремтіння, непритомність, потім головний біль, запаморочення, нудота, блювота, спрага, розлади ковтання, пронос, задишка, колапс з малим частим пульсом, холодний піт, прострація. У особливо несприятливих випадках кровотечі з природних отворів організму, петехії, судоми.
ДОПОМОГА. Негайно ввести під шкіру специфічну сироватку. Для видалення отрути і запобігання його всмоктування – міцне перетягування (не більше ніж на 2 години) вище кінцівки, тобто центральніше місця укусу.
Для прискорення виведення отрути з організму – рясне пиття теплого чаю або кави, під шкіру або у вену розчин глюкози або фізіологічний розчин, краплинна (тривала) клізма.

ОТРУЙНІ ГРИБИ. (сморчки, поганка бліда, шампіньйон помилковий)

Симптоми. Нудота, повторна блювота, біль в животі (коліки), наполегливий пронос (часто кривавий), сильна спрага, головний біль, запаморочення, слинотеча, сповільнений і малий пульс, знижена температура, звуження ( а при ціанозі розширення) зіниць, розлад зору, задишка, рясна слабкість, волога шкіра, марення, судоми, в останній стадії втрата свідомості, кома.
При отруєнні мухоморами – збільшення печінки, дуже чутливої до тиску, при отруєнні поганками 6-10 годин ейфорії, блювота, пронос, сонливість, збільшення печінки, жовтяниця.

Допомога. Енергійне і повторне промивання шлунку водою або водою з вугіллям або блювотне, потім сольове проносне (загалом не їжте цих грибків).
При загальній слабкості і колапсі - теплі ванни з холодним обмиванням голови, всередину міцна чорна кава або чай, на шкіру гірчичники, під шкіру – кофеїн, камфора.

ПИТАННЯ БЖД

1. Наслідки іонізуючого випромінювання.
2. Біологічна дія іонізуючих випромінювань на організм людини.
3. Гостра променева хвороба /степені тяжкості, стадії хвороби/. Профілактика.
4. Віддалені наслідки іонізуючого випромінювання. Хронічна променева хвороба.
5. Перша допомога у вогнищі радіоактивного зараження.
6. Загальні поняття про травму, причини, види.
7. Особливості організації захисту і першої допомоги дітям.
8. Закриті травми: поняття, основні ознаки і перша мед. допомога.
9. Відкриті травми: види, основні ознаки і перша мед. допомога.
10. Електротравми: причини, основні ознаки і перша мед. допомога
11. Основні відомості про опіки. Класифікація, основні ознаки, визначення площі.
12. Перша допомога при термічних і хімічних опіках.
13. Відмороження: причини, класифікація, основні ознаки, перша допомога.
14. Втопило: надання допомоги.
15. Кровотечі і його види.
16. Десмургія: види пов'язок, правила накладення бинтових пов'язок.
17. Транспортна іммобілізація: мета, засоби, правила накладення шин Крамера на кінцівці і підручних засобів.
18. Основні прийоми реанімації: мета, показання до застосування.
19. Звільнення дихальних шляхів від чужорідних тіл.
20. Техніка і способи штучної вентиляції легенів.
21. Непрямий масаж серця.

1 2 3 4 5 6 7


Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП