Як здійснюють ветеринарно-санітарну оцінку забруднених аерозолями цільного молока та молочних продуктів при транспортуванні, зберіганні
Ветеринарно-санітарну оцінку забруднених аерозолями ціль- ного молока та молочних продуктів при транспортуванні, збе- ріганні здійснюють з урахуванням даних радіометрії. При збе- ріганні консервованого молока та молочнихпро дуктів, питома радіоактивність їх знижується неоднаково, що пов’я зано з різним ізотопним складом (наприклад йод-131 та стронцій-90). При пе- реробці коров’ячого молока, видоєного зразу після радіоактив- ного забруднення пасовища, радіонукліди в різних кількостях пе- реходять у молочні продукти: в масло вершкове – 2%, які майже відсутні в топленому маслі, пахту (маслянку) – 12%, сир – 21% та сироватку – 64% від радіоактивності молока. При виготовленні молочних продуктів у заводських умовах 84-92% радіонуклідів цільного молока залишається у відвійках (обраті). Нa це необхідно звертати увагу, оскільки вони викори- стовуються для випоювання молодняку і допускати його до спо- живання можна лише після радіологічного контролю.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Як здійснюють ветеринарно-санітарну оцінку забруднених аерозолями цільного молока та молочних продуктів при транспортуванні, зберіганні» з дисципліни «Ветеринарна радіологія»