Які особливості відбору проб м’яса, органів сільськогосподарських тва рин і птиці для визначення їх радіоактивного забруднення
Відбір проб м’яса, органів сільськогосподарських тва рин та птиці проводять на фермах господарств, ринках та м’ясокомбіна- тах. Проби м’яса (без жиру) від туш та напівтуш відбирають шматками по 0,2-0,3 кг проти 4-5-го шийного хребця, в ділянці лопатки, стегна та товстих частин м’язів. Загаль на маса середньої проби становить 2-3 кг. Для спеціаль ного лабораторного дослідження відбирають та- кож кістки в кількості 0,5 кг (хребець та 2-3-тє ребро). Проби внутрішніх органів тварин відбирають у кіль кості: печінка, нирки, селезінка, легені – 0,2-1 кг, щитоподібна залоза – увесь орган. Птицю відбирають відповідно до вимог діючого стан дарту. При невеликих партіях курчат відбирають тушками, а дорослих (кури, індики, качки, гуси) – у кількості 1/4 тушки. При масі партії від 100 до 500 кг відбирають один зразок дорослої тушки; від 500 кг до 3 т – два; від 3 до 5 т – три; від 5 до 10 – п’ять; від 10 до 20 – шість; від 20 т і більше – 10 зразків. Проби ковбасних виробів відбирають у кількості 0,1-0,2 кг від кожної партії. При підозрі на поверхневе забруднення відбір проб м’я- са проводять зрізуванням ножем поверхневого шару завтовшки 10 мм. Зрізані шари складають разом забрудненими сторонами одна до одної, вміщують у скляну банку або поліетиленовий мі- шок і маркірують (0,3-0,5 кг).
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Які особливості відбору проб м’яса, органів сільськогосподарських тва рин і птиці для визначення їх радіоактивного забруднення» з дисципліни «Ветеринарна радіологія»