Як можна захистити від іонізуючої радіації населення при вибухах атомних бомб, аваріях на підприємствах ядерного паливного циклу
З другої половини минулого століття після ядерних ката- строф у Хіросімі й Нагасакі, на Південному Уралі і Віндскейлі за- хист від іонізуючої радіації населення став головним завданням радіології. Потрібно було винайти препарати, фармакологічні за- соби, які б, при введенні всередину організму, зменшували наслід- ки радіаційного ураження. Радіологічні лабораторії всього світу і зараз працюють в цьому напрямку. Майже за 50 років на проти- радіаційну ефективність були випробувані десятки тисяч сполук всіх хімічних класів. Безперечно, більшість спроб були невдалими і радіологія ще досить далека від повного вирішення цієї пробле- ми. Більш того, вчені все частіше приходять до думки, що повні- стю це завдання навіть теоретично вирішити неможливо. Проте дещо для зменшення дії опромінення на живі організми, організм людини зробити вдалося. На сьогодні існує ціла галузь, напрямок радіобіології, яка займа- ється проблемою протирадіаційного біологічного захисту. І вже знай- дено досить багато простих і порівняно складних хімічних сполук, введення яких в організм зменшує вражаючу дію іонізуючих випро- мінювань, гальмує надходження радіоактивних речовин в організм, прискорює їх виведення. Умовно ці речовини можна поділити на три групи: радіопротектори, радіоблокатори і радіодекорпоратори.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Як можна захистити від іонізуючої радіації населення при вибухах атомних бомб, аваріях на підприємствах ядерного паливного циклу» з дисципліни «Ветеринарна радіологія»