Інформаційно-польові особливості сільського і лісового господарства. Егрегори ґрунтів, рослин
Основою сільськогосподарського і лісового виробництва є ґрунт -специфічна біокостна система, що має своє біополе, яке формуєть ся з материнської породи під впливом зелених рослин, тварин, мікроорганізмів, продуктів їх розпаду. А егрегор власне ґрунту має вирішальне значення для функціонування всієї системи ґрунт - рос лина. Егрегор (або гецен) - це структурна частина інформаційного поля, що відповідає кожному індивідууму, спільноті, родині, етно су, державі тощо. Несе регуляторно-управлінський (керуючий), але безсиловий, якби підказуючий вплив. Якщо при роботі з людиною сенситив частіше діє через індиві дуальне біополе, рідко через егрегор, то у рослинництві, тварин ництві вплив сенситива на оптимізацію умов функціонування зав жди спрямований на рівні егрегора.
Польові дослідження, проведені вченими Центру екології при родокористування Одеського державного університету показали, що в межах однорідного агроландшафтного масиву формується єдиний для усього масиву егрегор, що нівелює вплив ГПЗ. Його сила може бути більшою за інші впливи. В лабораторних умовах у розрізнених посудинах утворюється своє групове поле рослин, свої егрегори, сила яких не захищає від впливу ГПЗ. В науковій та науково-популярній літературі є дані, що росли ни реагують на музику. У 1966 р. американський дослідник К. Бакстер, спеціаліст по детекції брехні, під’єднавши детектор до кімнатної рослини провів експеримент зі студентами. Один із них вирвав іншу сусідню рос лину і розтоптав. Рослина з детектором чітко вказала на порушни ка. Рослина або “запам’ятала” порушника, або ж зреагувала на нього через біополе Бакстера. Жак Бросс - ботанік, твердить, що рослини мають не лише “ро зум” і “пам’ять”, але можуть бути “вдячними” за любов і турботу людини до них. У залежності від характеру взаємодії біополів рослини і людини розрізняють три види рослин: нейтральні; такі, що додають сил; розсмоктуючі. Нейтральні: бузок, акація, яблуня, слива. Людина серед нейтральних дерев почуває себе добре. Додаючі сил: береза, дуб, кедр, липа, клен. Вони створюють сприятливі умови для відпо чинку, нормалізують кров’яний тиск, допомагають швидшому оду жанню після хвороби. При біолокації рамка повертається від дере ва до людини, що вказує на перетік енергії чи ІП. Розсмоктуючі: осика, тополя, каштан, вільха. Ці дерева справляють позитивний вплив при запальних захворюваннях. Слід враховувати індивідуальні особливості різних дерев, стан і особливості людини. Сосна належить до дерев, що додають сил, проте може призвести до перевантаження. А тому людям із голов ним болем, хворим серцем, порушеннями вестибулярного апарату не варто довго знаходитися у сосновому лісі. Береза додає сил лю дям добрим, а злі, лихі особи не можуть отримати позитивної дії цього дерева. Деякі спеціалісти рекомендують перш ніж одержати підсилен ня, очистити себе на розсмоктуючих деревах. Осика, просто по ліно з осики можуть бути корисними при запальних процесах, мігрені, хронічних хворобах. До дерева, що розсмоктує, забирає, ліпше повернутися спиною, знаходитися біля нього не більше 20 хв. До дерева-донора варто притиснутися грудьми, чолом, но гами. Подумки чи вголос попросити дерево допомогти.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Інформаційно-польові особливості сільського і лісового господарства. Егрегори ґрунтів, рослин» з дисципліни «Геофізична екологія»