Вирський льодовиково-перегляціальний розчленований ландшафтний район лесової рівнини з типовими чорноземами і пануванням агрофітоценозів
Район займає найбільш пологу знижену частину Се-редньоросійського підвищення у межах Сумської області. До його складу входить східна частина Білопільського і північ-но-західна частина Сумського району. Найдревнішими породами району, що відіграють ландшафтоутворюючу роль, є крейдяні відкладення. Палео-генова і неогенова системи представлені пісками, глинами і щільним сірим пісковиком. Четвертинні відкладення склада-ються з накопичень лесу і лесоподібних суглинків, алювіа-льних відкладень заплав невеликих річок і делювіальних на-носів численних балок і ярів. Поверхня району є слабохвилястою розчленованою лесовою рівниною, яка створює вододіл між річками Сеймом і Пслом. Територія дренується р.Вир і її притоками. Характе-рними елементами рельєфу є численні улоговини, балки і прохідні водно-льодовикові долини. Можливо, і долина р. Вир є древньою долиною стоку талих вод. Характерні типові малогумусні чорноземи, лише пля-мами під колишніми широколистяними лісами сформувалися темно-сірі ґрунти. У заплавах невеликих річок Вир, Сумка розвиваються алювіально-дернові і болотно-перегнійні ґрун-ти. Рослинний покрив у районі майже повністю змінений господарською діяльністю людини. Лугові степи і ясенево-дубові ліси, які раніше займали територію району, зараз по-вністю розорані.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Вирський льодовиково-перегляціальний розчленований ландшафтний район лесової рівнини з типовими чорноземами і пануванням агрофітоценозів» з дисципліни «Ландшафтна екологія»