КОРГУН Михайло Васильович (н. 1924) — художник-різьбяр. Засл. майстер нар. творчості України (2001). Н. в с. Яцини (нині село Пирятинського р-ну Полтав. обл.). Під час Другої світової війни вивезений до табору праці в Німеччині. По завершенні війни залишився на еміграції. 1947 взяв участь і здобув 2-ге місце на організованій Міжнародною організацією в справах біженців при ООН мистецькій виставці в м. Амберг (Німеччина). 1948 разом із дружиною виїхав до Франції, 1952 — до США, оселився в м. Трой (шт. Нью-Йорк). Працював інструментальником на заводі, давав уроки писанкарства та різьблення по дереву при церквах, а від 1972 — у школах м. Трой. 1990 заснував і оформив музей церкви св. Миколая в м. Трой. Його роботи — виточені на верстаті вази, декоративні тарелі, скриньки, барильця, келихи, речі хатнього вжитку тощо — експонувалися на багатьох (бл. 60) виставках та фестивалях у США і Канаді. Після 1992 вони виставлялися також в Україні. К. є постійним учасником укр. фестивалю «Верховина» у Глен Спей (шт. Нью-Йорк). Працює і як скульптор, творить барельєфи. Його праці зберігаються в музеях США (Лос-Анджелес, Філадельфія) та України (Київ, Полтава).
називали кинджали з досить довгим клинком (інколи до 60 см), товщина якого була середньою між товщиною шаблі й меча, аналог європ. палаша. У польс. кіннотників був на озброєнні до кін. 18 ст. У Росії так іменували коротку шпагу, що стала прототипом кортика. Б.В. Черкас.
Коргун М. «Кий, Щек, Хорив та сестра їх Либідь». Різьба по дереву.
Статті про методику своєї творчої роботи друкує у спеціалізованих часописах (США, Велика Британія). Майстер вносив пожертви на підтримку Світового конгресу вільних українців, Української вільної академії наук та ін. організацій, фінансував видання «Словника митців Полтавщини» (2002), ж. «Народне мистецтво», підготовку до видання альманаху «Видатні постаті закордонного українства». Є чл. Укр. нар. союзу, Спілки художників України, Спілки нар. майстрів України. 1989 орг-ція «Національний вклад у мистецтво» (США) представила його до держ. нагороди «Національна спадщина». Нагороджений почесною грамотою орг-ції «Нордіст Вудворкерс Асосієйшен» (1995; США), має багато відзнак від Респ. партії та президентів США (Р.Рейгана й Дж.Буша). Тв.: Моя техніка різьби і точіння. Полтава, 1999. Літ.: Талановитий різьбар. «Народна воля» (Скрентон, США), 1988, 18 лют.; Clements I. Troy man carves scenes for bi-centennial. «The Record» (Troy, USA), 1988, 11 may; Michael Korhun carves bicentennial plaque. «Chip Chats» (Cincinnati, USA), 1989, № 4. І.І. Винниченко.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «КОРГУН» з дисципліни «Енциклопедія історії України»