ІОАННА БОГОСЛОВА ЦЕРКВА в с. Скорики — комплексна пам’ятка арх-ри і монументального мист-ва 17 ст. Розташована в с. Скорики Підволочиського р-ну Терноп. обл. Дерев’яна, тризрубна, трибанева з майже квадратними бабинцем та вівтарем. Опасання на фігурних кронштейнах захищає нижню ч. не обшитого дошками зрубу. З нього підіймаються зруби гармонійних пропорцій з восьмериками, які несуть восьмигранні наметові верхи з ліхтариками й баньками. Для храму характерний своєрідний виразний силует. У його інтер’єрі зберігся шестиярусний іконостас з динамічною компо-
зицією ярусів, що підіймаються в бік центр. вісі. Вкрите позолотою соковите різьблення іконостаса обрамляє ікони з бароковим яскравим живописом 18 ст. Храм є одним із найбільш характерних тв. подільської шк. нар. архітектури. Літ.: Логвин Г. По Україні. Стародавні мистецькі пам’ятки. К., 1968; Украина и Молдавия: справочник-путеводитель. М.—Лейпциг, 1982; Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР, т. 2. К., 1985; Довганюк І. Архітектура українських церков. Львів, 1997; Пам’ятки архітектури та містобудування України. Довідник Державного реєстру національного культурного надбання. К., 2000. Р.І. Бондаренко.
Іов Почаївський.
П. у м. Почаїв. Літ.: Мицько І.З. Острозька слов’яно-греко-латинська академія (1576—1636). К., 1990; Філософія Відродження на Україні. К., 1990. М.В. Кашуба.
Іоанна Богослова церква в с. Скорики Підволочиського району Тернопільської обл.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ІОАННА БОГОСЛОВА ЦЕРКВА» з дисципліни «Енциклопедія історії України»