ЗАХІДНА ОБЛАСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ (ЗО УНР) — назва Західноукраїнської Народної Республіки після проголошення Директорією УНР 22 січ. 1919 Акта злуки про об’єднання Української Народної Республіки і ЗУНР. Згідно з постановою Трудового конгресу України і Законом про форму української влади ЗО УНР мала територіальну автономію і зберігала такі самі законодавчі й виконавчі органи влади, а також силові структури, які були в ЗУНР. Остаточне об’єднання д-в відкладалося до скликання загальноукр. установчих зборів. Для координації діяльності урядів д-в президента Української національної ради ЗУНР Є.Петрушевича було введено до складу Директорії УНР, а також засновано окреме мін-во в справах ЗО УНР. Після об’єднання в лип. 1919 Армії Української Народної Республіки й Української Галицької армії створено спільне командування, сформовано єдину делегацію на Паризьку мирну конференцію 1919— 1920. Проте до повної інтеграції двох укр. д-в справа не дійшла
Диктатор Західної області УНР Є. Петрушевич відвідує Першу бригаду Українських січових стрільців. Кам’янецьПодільський, серпень 1919.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ЗАХІДНА ОБЛАСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ» з дисципліни «Енциклопедія історії України»