ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Фінанси » Фінансова діяльність субєктів господарювання

ФІНАНСУВАННЯ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ДОГОВОРІВ КООПЕРАЦІЇ
Спільна діяльність — це господарська діяльність зі створен-ням або без створення юридичної особи, котра є об’єктом спіль-ного контролю двох або більше сторін згідно з письмовою уго-дою між ними. Отже, суб’єкти господарювання можуть фінансувати спільні інвестиційні проекти чи окремі операції на підставі договорів про спільну діяльність без створення нової юридичної особи. Договори (контракти) про спільну інвестицій-ну діяльність (виробничу кооперацію, спільне виробництво то-що), не пов’язану зі створенням юридичної особи, можуть укла-датися як між резидентами України, так і між резидентами та іноземними інвесторами. Такі договори бувають як двосторон-німи, так і багатосторонніми, тобто без обмеження кількості учасників спільної діяльності.
Грошові та інші майнові внески учасників такого договору, а також майно, створене або придбане в результаті їх спільної діяльності, є спільною власністю сторін, яка за своїм харак-тером є частковою власністю.
За кожною угодою про спільну діяльність без створення юри-дичної особи дозволяється відкривати один рахунок у банку в іноземній та (або) національній валюті.
Управління та контроль. Укладаючи договір про спільну діяльність, сторони повинні вирішити питання про порядок ведення спільних справ та управління цією діяльністю. На практиці використовують такі варіанти управління спільною діяльністю:
1) сторонами може бути створена рада з числа їх працівни-ків, яка приймає рішення не більшістю голосів, а за загальною згодою;
2) керівництво спільною діяльністю доручається одному з учас-ників договору, на нього ж покладається і ведення спільних справ.
На практиці здебільшого використовується останній варіант. У такому разі, крім умов договору про покладення ведення спі-льних справ на одного з учасників договору, інші учасники ви-дають довіреність про надання йому повноважень для представ-ництва перед третіми особами. Особа, на яку покладено ведення спільних справ, укладає договори, пов’язані із забезпеченням спільної діяльності, від свого імені і сама набуває цивільних прав і несе обов’язки за договорами.
Таким чином, можна виокремити дві категорії учасників спі-льної діяльності:
• контролюючий учасник — це сторона, котра є учасником спільної діяльності і здійснює спільний контроль та управління цією діяльністю;
• інвестор у спільній діяльності — це сторона, котра є учасни-ком спільного підприємства і не здійснює спільного контролю за цим підприємством.
У процесі дії договору про спільну діяльність кожний з її учасників без згоди інших сторін не має права розпоряджатись своєю часткою у спільній власності. З метою досягнення ре-зультатів такої діяльності право розпорядження спільним май-ном, у т. ч. шляхом його відчуження, має особа, на яку покладе-но ведення спільних справ, за умови, що це передбачено договором і довіреністю.
Відповідальність учасників спільної діяльності. У процесі реалізації договору про спільну діяльність особа, на яку покладе-но ведення спільних справ, може мати певні витрати, збитки (наприклад, витрати на орендну плату, експлуатаційні витрати, сплата мита, курсові збитки тощо). Порядок їх покриття визнача-ється договором. Якщо договором такий порядок не передбачено, то спільні витрати і збитки покриваються за рахунок спільного майна учасників договору про спільну діяльність, тобто за раху-нок їх грошових та інших майнових внесків, а також майна, яке створене або придбане в результаті їх спільної діяльності. Якщо цього майна недостатньо, то відповідна сторона має право, у т. ч. через пред’явлення позову, вимагати покриття збитків усіма уча-сниками спільної діяльності. Такі збитки повинні покриватися всіма учасниками спільної діяльності пропорційно їх внескам у спільне майно.
Фінансовий та податковий облік. Сторони за договорами кооперації повинні вести окремий фінансовий облік та складати звітність про операції, пов’язані з виконанням умов цих догово-рів (контрактів). Чинне податкове законодавство покладає веден-ня податкового обліку результатів спільної діяльності (окремо від обліку власної діяльності) на учасника, якому доручено ве-дення спільних справ та управління діяльністю. Цей учасник вважається платником податку за договором про спільну діяль-ність. До числа його обов’язків входять:
• окремий облік результатів діяльності;
• складання відповідного податкового звіту із декларацією про прибуток, одержаний від такої діяльності;
• складання та подання до податкового органу декларації з ПДВ за результатами такої діяльності;
• виписування податкових накладних, ведення книги обліку придбання та продажу товарів (робіт, послуг);
• здійснення нарахування та сплати податку на прибуток, ПДВ та інших податків.
Частка учасника спільної діяльності без створення юридичної особи в активах, що спільно контролюються, відображається в бухгалтерському обліку цього учасника у складі відповідних ак-тивів. Кожен учасник спільної діяльності відображає у своїй фі-нансовій звітності:
а) активи, задіяні у спільній діяльності, які він контролює, або свою частку в активах, що спільно контролюються;
б) зобов’язання, які він узяв для здійснення цієї діяльності;
в) свою частку в будь-яких зобов’язаннях, узятих разом з ін-шими учасниками стосовно цієї діяльності;
г) дохід або витрати, які є результатом спільної діяльності.
Оподаткування. Податкові органи ведуть облік договорів про спільну діяльність на підставі копій цих договорів, які після їх укладення направляються платником податку до державної податкової адміністрації за його місцезнаходженням. Після взяття на облік договору в державній податковій адміністрації йому при-своюється обліковий номер.
Платник податку самостійно за загальновстановленим поряд-ком визначає суму податку на прибуток, одержаний від спільної діяльності. При визначенні оподатковуваного прибутку до складу валового доходу платника податку не включаються суми грошо-вих або майнових внесків, що надходять згідно з договорами про спільну діяльність без створення юридичної особи.
Виплата учаснику частини доходу від спільної діяльності здійснюється у такому порядку:
а) платник податку визначає результати спільної діяльності на кінець звітного періоду і розподіляє суму одержаного прибутку між учасниками згідно з умовами договору;
б) платник податку нараховує та утримує податок у розмірі 30 % доходу, нарахованого окремо кожному учаснику договору;
в) податок вноситься до бюджету до/або одночасно із випла-тою учаснику спільної діяльності належного йому доходу;
г) платіжний документ, який надається платником податку ба-нківській установі, що його обслуговує, повинен відображати су-му доходу учасника, що підлягає виплаті, а також утриману з цього доходу суму податку;
д) у разі, коли доходи від спільної діяльності не розподіляють-ся протягом звітного періоду з метою оподаткування, вони вважаються розподіленими між учасниками згідно з умовами договору про спільну діяльність на кінець такого звітного пері-оду i підлягають оподаткуванню у загальновстановленому по-рядку.
Якщо протягом звітного періоду витрати, понесені платником податку у зв’язку з проведенням спільної діяльності, перевищу-ють доходи, отримані від таких операцій, то балансові збитки пе-реносяться на зменшення прибутку наступного звітного (подат-кового) кварталу, а також кожного з наступних 20-ти звітних (податкових) кварталів до повного погашення суми таких збит-ків. Якщо сума таких балансових збитків не погашається за раху-нок отриманих валових доходів у згаданому порядку, то сума прибутку наступних звітних (податкових) кварталів, який одер-жаний від спільної діяльності і підлягає розподілу між учасника-ми договору, не зменшується на непогашену суму таких балансо-вих збитків.
Якщо у разі повного припинення спільної діяльності платник податку — учасник такої діяльності отримує кошти або майно, вартість яких перевищує балансову вартість внесених коштів або майна, то сума перевищення включається до валового доходу та-кого учасника. Якщо сума коштів або вартість майна менша за номінальну вартість внесених учасником коштів або майна, сума збитків відноситься до складу валових витрат платника податку у податковий період отримання такої компенсації, але не раніше періоду повної ліквідації спільної діяльності.
Юридичні особи, що отримують дохід від спільної діяльності, з якого утримано податок, не включають такі доходи до складу валового доходу.
Учасником спільної діяльності без створення юридичної особи може бути іноземний інвестор. Загальний порядок здійснення такої спільної діяльності є такий самий, як і без його участі. Особливості стосуються лише порядку реєстрації таких договорів, оподаткування внесків у таку діяльність та валютного регулювання і оподаткування у разі репатріації до-ходів.
Договори кооперації за участю іноземного інвестора підляга-ють державній реєстрації. Реєстрація договорів (контрактів) від-повідно до Закону України «Про режим іноземного інвестуван-ня» є підставою для здійснення іноземної інвестиції за такими договорами.
Майно (крім товарів для реалізації або власного споживання), що ввозиться в Україну іноземними інвесторами на строк не ме-нше трьох років з метою інвестування на підставі зареєстрованих договорів (контрактів), звільняється від обкладення митом та ін-шими ввізними податками в тому ж порядку, який передбачений для підприємств з іноземними інвестиціями (див. підрозд. 2.8). При відчуженні такого майна раніше трьох років з часу зараху-вання його на баланс зазначені податки сплачуються в повному обсязі.
Прибуток, одержаний від спільної інвестиційної діяльності за договорами (контрактами), оподатковується відповідно до зако-нодавства України. Якщо платник податку здійснює на користь нерезидента-учасника договору про спільну діяльність виплату з доходу, отриманого таким нерезидентом від здійснення спільної діяльності на території України (у т. ч. на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), то такий платник зобов’язаний утриму-вати під час виплати такого доходу та додатково сплачувати по-даток на репатріацію доходів у розмірі 15 % суми такого доходу за рахунок такої виплати.
Нерезидент (або постійне представництво нерезидента), який є учасником договору про спільну діяльність на території Украї-ни без створення юридичної особи і має переваги відповідно до міжнародного договору України щодо звільнення (або зменшен-ня) від оподаткування доходу, одержаного від спільної діяльності на території України, разом з декларацією про прибуток або з розрахунками оподатковуваного прибутку та податку на прибу-ток заповнює і подає до державної податкової адміністрації за місцезнаходженням платника податку відомості про доходи, що звільнені від оподаткування або оподатковуються за спеціальни-ми ставками на підставі міжнародних договорів України.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «ФІНАНСУВАННЯ СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ДОГОВОРІВ КООПЕРАЦІЇ» з дисципліни «Фінансова діяльність субєктів господарювання»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Теорія оптимізації портфеля інвестицій
Класична теорія фінансування
Підключення та основні сервіси Internet
Операції по залученню вкладів і депозитів. Міжбанківський кредит
ТЕНДЕРНІ УГОДИ


Категорія: Фінансова діяльність субєктів господарювання | Додав: koljan (24.02.2011)
Переглядів: 1870 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП