«ЕТНОГРАФІЧНИЙ ВІСНИК» — періодичний часопис Етнографічної комісії при ВУАН. Видавався 1925—32. Вийшло друком 10 випусків, в яких вміщено бл. 150 публікацій із проблем етнографії, фольклористики й краєзнавства. Серед них: статті, які розкривали стан і завдання народознавчої науки, її
«Етнографічний вісник». 1925. Книга 1. Обкладинка.
62 ЕТНОГРАФІЧНИЙ
предметну галузь та понятійний апарат (публікації Є.Кагарова, В.Петрова, П.М.Попова, А.Лободи й ін.); історіогр. розвідки про діяльність народознавців (публікації Є.Руданської, І.Спаської), про обрядовість і вірування (публікації В.Камінського, М.Гайдая, Д.Зеленіна, В.Петрова, С.Терещенкової, К.Черв’яка та ін.), про нар. промисли (публікації В.Тищенка). Значна увага приділялася словесному й муз. фольклорові (публікації К.Квітки, Ю.Виноградського, Г.Пащенка, І.Галюна), культ.-побутовим особливостям різних етносів України (статті Й.Пульнер про євреїв, С.Цветка — про болгар, В.Шевченка — про греків), а також антропологічним дослідженням людності (розвідка А.Носова «Матеріали до антропології України», в якій вносилися корективи до антропологічних студій Ф.Вовка). Низку публікацій (Є.Рихліка, Є.Кагарова) присвячено народознавчому дослідженню українців, які мешкали за межами України (на Кубані, Поволжі, Далекому Сх.), і міжетнічним культурно-побутовим взаєминам. Запровадження спотворених соціологічних методів негативно вплинуло на зміст деяких публікацій, особливо тих, що стосувалися «соціалістичних перетворень». На поч. 1930-х рр. під гаслом реорганізації ВУАН «Е.в.», а згодом і всі етногр. заклади було закрито. Літ.: Гуслистий К.Г. Українська радянська етнографія: Підсумки і перспективи розвитку. «Народна творчість та етнографія», 1966, № 1; Музиченко С.М. 60-річчя заснування «Етнографічного вісника». «УІЖ», 1985, № 12. В.І. Наулко.
«Етноґрафічний збірник». 1895. Том 1. Титульний аркуш.
«Етноґрафічний збірник». 1912. Том 31—32. Обкладинка.
ди тощо). Найбільш цінними є публікації, підготовлені В.М.Гнатюком («Матеріали з Угорської Русі» — т. 3, 4, 9, 25, 29, 30; «Коломийки» — т. 17—19, 20; «Знадоби до української демонології» — т. 15, 33—34; «Народні оповідання про опришків» — т. 26 та ін.), І.Франком («Галицько-руські народні приповідки» — т. 16, 23—24, 27—28; «Людові вірування на Підгір’ю» — т. 5 та ін.), О.Роздольським («Галицькі народні казки» — т. 7; «Галицькі народні новели» — т. 8 та ін.) та багатьма ін. авторами. Редагували «Е.з.» І.Франко, В.М.Гнатюк (22 т.), С.Людкевич та ін. Н.В. Руденко.
Ви переглядаєте статтю (реферат): ««ЕТНОГРАФІЧНИЙ ВІСНИК»» з дисципліни «Енциклопедія історії України»