ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Фінанси » Інвестиції

Характеристика цінних паперів, що обертаються на фондовому ринку України
Забезпечення обороту фінансових ресурсів на фондовому ринку України здійснюється через цінні папери, які поділяються на:
1) пайові — емітент не несе зобов’язань повернути кошти, що інвестовані, але такі цінні папери свідчать про участь у статутно-му фонді, надають їх власникам право на отримання частки при-бутку у вигляді дивідендів, участь в управлінні справами емітен-та та на отримання частки майна у разі ліквідації емітента. Класичним прикладом пайових цінних паперів виступають акції;
2) боргові — емітент несе зобов’язання у певний термін повернути кошти, які були інвестовані, але такі цінні папери не нада-ють права їх власникам на участь в управлінні справами емітента (приклад — облігації);
3) похідні, механізм обігу яких пов’язаний з пайовими, борго-вими цінними паперами, іншими фінансовими інструментами чи правами. До таких можна віднести ф’ючерси, опціони, варанти та приватизаційні цінні папери (приватизаційний майновий серти-фікат, компенсаційний сертифікат).
Варто зосередити особливу увагу на деривативах як похідних інструментах фондового ринку.
Ф’ючерс — стандартний документ, що являє собою контракт, за яким одна сторона дає іншій зобов’язання продати чи купити певну кількість цінних паперів за певною ціною, що визначається в момент виконання угоди в майбутньому. Останнім часом з’явився новий вид ф’ючерсів — індексний, який укладається на рух інде-ксів цінних паперів (наприклад, індекс Dow Jonеs, Standart & Poor’s 500, в Росії — РТС та ін.). Особливість таких ф’ючерсних контрактів полягає в тому, що вони заздалегідь не передбачають будь-які постачання, угода закривається після виплати різниці, що виникає внаслідок руху індексу вгору чи донизу.
Опціон — стандартний документ, що є контрактом, відповідно до якого власник закріплює своє право продати чи купити певну кількість цінних паперів за певною ціною, що узгоджується в момент укладання контракту. Опціони можуть бути двох типів — європейський та американський. Опціон європейського типу пе-редбачає, що купити або продати базові цінні папери можна ли-ше безпосередньо перед датою його закінчення. За американсь-ким опціоном реалізувати угоду можливо протягом терміну його дії. Тому європейський тип опціона менш мобільний, ніж амери-канський, який у зв’язку з цим дістав значного поширення.
Включення ф’ючерсів та опціонів до інвестиційного портфеля ненабагато змінює його дохідність, але значно знижує рівень ризику.
Варант являє собою різновид опціона на купівлю, який випу-скається емітентом разом з привілейованими акціями чи обліга-ціями та надає право придбавати прості акції даного емітента за певною ціною.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Характеристика цінних паперів, що обертаються на фондовому ринку України» з дисципліни «Інвестиції»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Поняття ISDN
ВАЛЮТНИЙ КУРС
Настройка параметрів модемів
Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери п...
Використання електронної пошти в бізнесі та її стандарти


Категорія: Інвестиції | Додав: koljan (21.02.2011)
Переглядів: 2077 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП