ГАЛИЦЬКИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КП(б)У 1920 (Галоргком) — координуючий орган комуніст. орг-цій Східної Галичини і Буковини. Сформований на парт. конф. 23—24 квіт. у Києві. Входили: Ф.Кон (голова), М.Баран, Ф.Палащук (Конар), М.Левицький, І.Немоловський, В.Порайко, О.Паліїв, Б.Скарбек, О.Устиянович (на правах чл.), Т.Іванчук, М.Козоріс (кандидат у чл.). Співпрацював із ЦК РКП(б), ЦК КП(б)У, Пд. бюро Комінтерну (див. Інтернаціонал III), Польс. і Галицьким ревкомами, ЦК Комуністичної партії Східної Галичини (КПСГ), губкомами та наркоматами УСРР, реввійськрадами фронтів. Брав участь у реорганізації Червоної Української Галицької армії, агітаційній роботі серед полонених галичан у таборах (Харків, Кожухов (під Москвою), Ярославль, Архангельськ), видавав ж. «Галицький комуніст». 3 серп. 1920 рішенням політбюро ЦК КП(б)У Галоргком був об’єднаний з нелегальним ЦК КПСГ в єдиний орган — ЦК КПСГ. Літ.: Карпенко О.Ю. До питання про утворення КПЗУ. «УІЖ», 1989, № 2; Литвин М. Створення і діяльність Галицького організаційного комітету КП(б)У. В кн.: Актуальні проблеми історії КПЗУ: До 70-річчя створення партії. Львів, 1990. М.Р. Литвин.
(нині м. Кам’янець-Подільський), а 18 лютого — біля м. Золочів, однак гол. удар татар. військ був спрямований на м. Львів. На захист міста виступив гетьман великий коронний Речі Посполитої С.-Я.Яблоновський на чолі нечисленних підрозділів (бл. 5 тис. осіб). 21 лют. 1695 ханські війська, оточивши сили Яблоновського перед мурами Львова, змусили їх відступити й оборонятися на вулицях міста. Під час вуличних боїв татари спалили й пограбували багато будинків, були знищені церкви Воскресіння Христового та св. Параскеви, Введенський монастир. Собор св. Юра врятувало від руйнування лише те, що на його захист став сам львів. правосл. єпископ Й.Шумлянський. У розпалі локальних сутичок серед татар поширилася чутка про наближення до Львова полків укр. козацтва на чолі з С.Палієм, це змусило їх відступити. Через деякий час на допомогу оборонцям міста надійшли підрозділи регіментаря Б.Вільги. В результаті походу Шебас-Гірея постраждало багато міст і поселень Галичини. Цей похід став одним з останніх вторгнень турец.-татар. загонів на тер. регіону. Він змусив польс. уряд створити (поряд з ін. оборонними заходами) 2-тис. компут із козаків Правобережної України, виплативши їм жалування з держ. скарбниці.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ГАЛИЦЬКИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КП(б)У 1920» з дисципліни «Енциклопедія історії України»