«ВОЛЯ І БАТЬКІВЩИНА» — машинописний журнал підпільної орг-ції Український національний фронт (УНФ). Виходив з жовт. 1964 до черв. 1966 (всього 16 чисел), обсягом 13—22 сторінки машинопису через 1,5 інтервалу. Автор більшості статей — кер. УНФ Д.Квецко. Ред. та друкар — З.Красівський. Наклад кожного журналу — 6 прим. Встановлено його поширення (в оригіналі і передруці) в 11 областях України. Публікувалися: проекти Програми та Статуту УНФ, Присяга чл. орг-ції, статті антирежимного та програмного самостійницького характеру, передруки з вид. ОУН та УПА, самвидав. Друк часопису припинено через арешти чл. УНФ. Відновлено у жовт. 1995 Львів. обласною орг-цією Конгресу українських націоналістів (гол. ред. І.Губка). Літ.: Зайцев Ю.Д. Український національний фронт у русі опору 60-х років. «Воля і Батьківщина», 1995, ч. 1 (17); Український Національний Фронт: Дослідження, документи, матеріали. Львів, 2000. Ю.Д. Зайцев.
при ЦК КПРС. До листоп. 1991 публікувалися теор. та проблемні статті з історії КПРС, комуніст. та робітн. партій, міжнар. робітн. руху та ін. Від листоп. 1991 — щомісячний історико-політологічний журнал. В оновленому виданні вміщуються статті та матеріали з історії сучасності, зокрема пер. рос. мовою праць зарубіжних дослідників, висвітлюються проблеми історії Росії. У постійній рубриці «Росія і сучасний світ» порушуються питання нац. інтересів Росії в СНД. Розділи: «Политологический анализ эпохи», «Вопросы политической и социальной теории», «Партии и движения», «Страницы истории», «За семью печатями: из секретных материалов», «Новые документы» та інші. О.Д. Кузьминська.
ромікроскопічний та стереоморфологічний). Разом із Б.Збарським провів роботи з бальзамування тіла В.Леніна. Організував у Харкові єдиний на той час у світі музей «Становлення людини» (1932). Склав перший рад. п’ятитомний «Атлас анатомії людини» (1938—42). Створив найбільшу шк. рад. анатомів. Чл. ВУЦВК, Харків. міськради. Премія ім. В.Леніна (1927). П. у м. Харків. 1939 встановлено премію Акад. мед. наук СРСР ім. В.Воробйова за кращу роботу з анатомії. Літ.: Кульчицький К.І. та ін. В.П.Воробйов. К., 1976; Новоминский А.Н., Попов В.Н. Владимир Петрович Воробьев. К., 1986. В.І. Марочко, В.І. Прилуцький.
Ви переглядаєте статтю (реферат): ««ВОЛЯ І БАТЬКІВЩИНА»» з дисципліни «Енциклопедія історії України»