Згідно з ІХ виданням керівництва Бергі всі бактерії поєднані у царство Procariotae і поділяються на чотири відділи: І. Gracilicutes *(грацилікути) – грамнегативні бактерії, які мають клітинну стінку. Об’єднує три класи бактерій: 1) Scotobacteria – включає 14 частин; 2) Anoxybacteria – використовують світло як джерело енергії і органічний субстрат як джерело електронів; 3) Oxyphotobacteria – ціанобактерії і прохлорофіти, використовують світло як джерело енергії і кисень як джерело електронів.
II. Firmicutes (фірмікути) – грампозитивні бактерії, які мають клітинну стінку. Поділяється на два класи: 1) Firmibacteria – включає три частини: грампозитивні коки; коки та палички, що утворюють ендоспори; коки та палички, що не утворюють спори; 2) Thallobacteria – актиноміцети та споріднені мікроорганізми.
III. Tenericutes (тенерікути) – еубактерії, що не мають клітинної стінки – нитчасті форми із розгалуженнями, а також мікоплазми.
IV. Mendosicutes (мендозікути) – архебактерії, поділяються на п’ять основних груп: метаногенні архебактерії; архебактерії – сульфаторедуктори; екстремально галофільні бактерії; архебактерії, які не мають клітинної стінки; естремально термофільні бактерії.
*Терміни утворені від таких латинських слів: cutes – шкіра; gracіlіs – тонкий; fіrmus – міцний; tener – м'який, ніжний; mendosus – помилковий
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Систематика бактерій» з дисципліни «Біологія клітин»