ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Менеджмент » Телекомунікації в бізнесі

Підключення та основні сервіси Internet
Коли мова заходить про сучасні телекомунікаційні системи, неможливо не згадати про Internet — одну з найбільших глобаль-них мереж у світі, за допомогою якої спілкуються та обмінюються інформацією мільйони користувачів.
Для підключення до Internet є декілька варіантів. Вони відріз-няються вартістю і надаваними послугами. Наведемо такі моделі підключення:
1. Через шлюз електронної пошти. Це підключення призначене для роботи з електронною поштою і мережними новинами. Але в принципі основні послуги Internet можна отримати і поштою.
2. Через комутований SLIP — Serial Line Internet Protocol; під-ключення для роботи в діалоговому режимі. SLIP забезпечує з’єднання комутованими лініями зв’язку в разі «додзвонювання» з допомогою модема. Забезпечує основні сервіси, але WWW обме-жений.
3. Виділений SLIP — Point to Point Protocol — PPP. Забезпечує доступ до мережі будь-коли дозволяє надавати мережні послуги іншим користувачам. Модем повинен бути настроєний на постійну підтримку зв’язку. Дана модель підключення забезпечує основні сервіси, до того ж, на відміну від попередніх, має менше обме-жень.
4. Виділений цифровий канал зв’язку — ISDN.
5. Через супутникові канали зв’язку.
Обмін даними в Internet забезпечує сімейство протоколів TCP/IP (див. Тему II).
Підключившись до Internet за тим чи іншим варіантом, можна отримати доступ до різноманітних сервісів. Всі сервіси Internet — програми і протоколи передачі даних (прикладного рівня) розроб-лено з метою інформаційного обміну.
Найпопулярнішими сервісами є FTP, Telnet, пошукові та ряд комунікаційних сервісів.
FTP — одна з найпоширеніших послуг; забезпечує передачу великих файлів, розміри яких можуть сягати десятків мегабайтів.
Система побудована на основі FTP-серверів — спеціальних комп’ютерів, на яких розміщується інформація. У світі налічується до 1000 FTP-серверів. Ці комп’ютери належать переважно некомерційним організаціям типу університетів і містять різноманітне програмне забезпечення, яке належить до розряду freeware або shareware. Ці організації зазвичай не перевіряють і не обмежують прав доступу. Для входу в систему можна використати ім’я GUEST або ANONYMOUS. Пароль буде відсутнім або відповідатиме адресі Е-mail в Internet.
Програми-клієнти для доступу до FTP-серверу — FTP 2000, FTP Explorer, WS_FTP Professional, CuteFTP, Vicom FTP Client, File Dog, FTP Voyager, Net Vampire.
Для передачі файлів використовується спеціальний протокол FTP (File Transfer Protocol).
У роботі з ftp-серверами використовується команда:
ftp <servername.com> — встановити зв’язок із сервером. Після отримання запрошення від програми FTP користувач може викорис-тати інші команди:
Get — розвантажити вказаний файл на свій комп’ютер;
Put — завантажити вказаний файл зі свого комп’ютера на ftp-сервер;
Type — встановити режим пересилки файла — текстовий (ascii) чи двійковий (image);
Dir /(Ls) — показати вміст поточного каталогу на віддаленому комп’ютері;
Close — закінчити сеанс роботи;
Open — ініціювати інше з’єднання;
Quit — завершити роботу.
Telnet — сервіс, що дозволяє використовувати ресурси віддале-ного комп’ютера (запускати на ньому програми, доступатися до йо-го файлів).
Для отримання доступу до віддаленого комп’ютера треба знати його адресу, яку використовуватиме Telnet-клієнт (наприклад, про-граму EWAN Telnet) для встановлення з’єднання. Власний комп’ютер тут виступає в ролі термінала.
Для пошуку інформації в Internet використовуються спеціальні пошукові сервери — виділені комп’ютери, які автоматично пере-глядають ресурси Internet та індексують їхній склад. Такому серве-рові можна задати фразу чи набір ключових слів на певну тему — і він видасть вам список ресурсів, що відповідають вашому запитові.
З-поміж найпопулярніших пошукових серверів можна назвати: AltaVista (www.altavista.com), InfoSeek (www.infosek.com), Lycos (www.lycos.com), а також Yahoo!, HotBot, Excite.
Існують також спеціальні пошукові сервіси Internet, зокрема такі:
Gopher — система, що забезпечує пошук ресурсів із допомогою ієрархічних меню. Елементами меню можуть бути текстові або двійкові файли, зображення, посилання на інші сервери.
Залежно від типу елемента меню Gopher-сервер надає користува-чеві або конкретний файл, або новий рівень меню. На початку сеансу користувачеві завжди виводиться стандартне початкове (home) меню. Під час проходження ієрархічного меню можна робити «закладки», щоб згодом мати можливість повернутися в певне місце.
Ця система була розроблена університетом штату Міннесота і побудована на основі Gopher-серверів, на яких і розміщується інфо-рмація про ресурси. Сукупність серверів утворює Gopher-простір. Нині налічується близько 750 Gopher-серверів.
Найпопулярнішими клієнтськими програмами, які дозволяють доступатися до Gopher-серверів, є WSGopher і HGopher.
Спеціально для Gopher розроблено систему пошуку Veronica, яка може обробляти запити у вигляді визначальних слів. Доступ до неї здійснюється через Gopher-сервер.
WAIS — Wide Ared Information Service — служба пошуку розпо-діленої інформації. Це — програмне забезпечення для пошуку інфо-рмації в базі даних Internet.
Користувач вводить текст запиту в довільному форматі, що пере-силається на WAIS-сервер. Програма на сервері шукає в документах входження всіх слів, названих у зпиті, і для кожного документа об-числюється ваговий коефіцієнт, що дорівнює кількості збігів слів. Кількість документів обмежується. Сервер обробляє запит і надси-лає користувачеві перелік заголовків документів та їхні вагові кое-фіцієнти.
Серед клієнтських програм можна назвати: WinWais, WAIS Manager, WAIS Dialler.
Archie — система, яка забезпечує пошук файлів, що розміщу-ються на FTP-серверах на основі імені файла. Відтак видається ін-формація про шлях до файла, його розмір, повне ім’я.
На серверах має постійно поповнюватися інформація про файли, доступ до яких можна отримати через FTP.
Як приклад програми-клієнта можна назвати WS Archie.
Додатково про сервіси Internet див. Список літератури [31].

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Підключення та основні сервіси Internet» з дисципліни «Телекомунікації в бізнесі»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Факторинг
Еталонна модель взаємодії відкритих систем (ЕМВВС, OSI — Open Sys...
Аудит руху необоротних активів
Аудит визнання, збереження і технічного стану необоротних активів
Протоколи супутникових мереж


Категорія: Телекомунікації в бізнесі | Додав: koljan (24.02.2011)
Переглядів: 2167 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП