Аналіз виконання планів-графіків підрядних будівельних робіт
Одночасно з оцінкою виконання договірних зобов’язань щодо введення в дію виробничих потужностей і об’єктів вивчають виконання загального обсягу робіт за генпідрядом та власними силами у цілому по організації та її підрозділах, окремих періодах календарного року, джерелах фінансування, галузях, замовниках, пускових, перехідних і задільних об’єктах. За всіма напрямками виявляють відхилення від планів-графіків та вплив на них окремих факторів. При аналізі виконання обсягів підрядних робіт досліджують ступінь дотримання будівельними підрозділами графіків робіт як невід’ємної частки
179
генпідрядних і субпідрядних договорів. Важливість цього зумовлена тим, що графіки робіт є організаційно-економічною основою планування та спорудження об’єктів у нормативні строки. Тому в ході аналізу вивчають, як виконуються: 1) графіки робіт по будовах у цілому і за роками будівництва у зіставленні з нормативними строками; 2) річні графіки робіт і квартальні завдання на пускових об’єктах планового року, а також по етапах і комплексах робіт на об’єктах, введення яких передбачено у наступні роки; 3) графіки робіт власними силами генпідрядної та субпідрядних організацій, у тому числі на пускових комплексах і об’єктах. При цьому необхідно перевірити відповідність поквартального розподілу робіт між організаціями технологічній послідовності їх виконання. Графіки робіт на пускових об’єктах нерозривно пов’язані з термінами введення в дію виробничих потужностей та об’єктів. Необхідно ґрунтовно дослідити причини відхилень фактичного виконання робіт від плану у кожній організації. Такими причинами можуть бути: а) зриви замовниками поставок матеріально-технічних ресурсів; б) несвоєчасна поставка підприємствами будіндустрії збірних залізобетонних конструкцій, невідповідність поставок технологічній
послідовності монтажу конструкцій; в) недотримання графіків поставок матеріальних ресурсів; г) незабезпеченість об’єктів будівельними машинами і механізмами; д) розпорошування трудових ресурсів по численних одночасно споруджуваних об’єктах генпідрядної організації; е) незабезпеченість робочою документацією, некомплексність та низька якість її; ж) недоліки в організації виробництва і праці, допущені генпідрядником, субпідрядними організаціями тощо.
180
Для визначення рівня концентрації коштів, можливостей звузити фронт будівництва доцільно визначити кількість одночасно споруджуваних об’єктів, їх забезпеченість робочою силою, матеріально-технічними ресурсами, дотримання норм заділу. В процесі аналізу виконання планового обсягу будівельно-монтажних робіт необхідно також враховувати показник будівельної готовності споруджуваних об’єктів. Він характеризує технічний рівень готовності об’єкта до введення в експлуатацію та визначається за формулою К пі р р О О 100, в.п. д.ц.
(2.9)
де К пі – показник технічної готовності об’єкта, %; Р Ов.п.
– обсяги будівельно-монтажних робіт, виконаних з початку
будівництва об’єкта на певну дату, тис.грн.; р Од.ц.
– вартість будівельно-монтажних робіт об’єкта, за договірною
ціною, тис.грн. Об’єкти групують за технічною готовністю – до 30%, від 30 до 50, від 60 до 75 та понад 75%. Фактичні показники зіставляють з розрахунковими заділами, для чого використовують норми тривалості будівництва та норми заділів будівництва підприємств, пускових комплексів, будівель і споруд. Невиконання планових обсягів робіт на одних об’єктах і перевиконання на інших оцінюється як порушення планової дисципліни в організації, оскільки це призводить до зриву виконання графіків робіт, вносить певну незбалансованість у роботу будівельних підрозділів.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Аналіз виконання планів-графіків підрядних будівельних робіт» з дисципліни «Економіко-аналітична діяльність в організації»