ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Економіка підприємства » Економіка та організація інформаційного бізнесу

ЗРАЗОК ІНСТРУКЦІЇ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ОПЕРАТОРА КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ
1. Загальні положення
Ця Інструкція встановлює вимоги з охорони праці для операторів комп’ютерного набору (ОКН) видавництва « ... ».
Усі ОКН, що працюють у видавництві, повинні знати і виконувати вимоги загальної та даної інструкції з охорони праці.
Невиконання вимог цих інструкцій розцінюється як порушення виробничої дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку.
Працівники, винні у порушенні вимог загальної та даної інструкції з охорони праці, притягуються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.
До самостійної роботи за професією ОКН допускаються особи, які пройшли: попередній медичний огляд і не мають відповідних протипоказань; навчання за професією; вступний та первинний інструктажі та перевірку знань з охорони праці й питань пожежної безпеки. В подальшому вони проходять повторний інструктаж — один раз на шість місяців, та періодичні медичні огляди один раз на два роки.
Робоче місце ОКН оснащується робочим столом, стільцем з можливістю регулювання відповідних його параметрів, підставкою для ніг.
Основним обладнанням, застосовуваним на робочому місці ОКН, є апаратне забезпечення, яке входить до складу настільної видавничої системи (дисплей, клавіатура, системний блок тощо).
ОКН виконує одноманітні за характером роботи з документацією та клавіатурою з нечастими нетривалими переключеннями погляду на екран дисплея, з уведенням даних за допомогою клавіатури з високою швидкістю. Робота характеризується високим напруженням зорового аналізатора, значними навантаженнями, які припадають лише на кисті рук на фоні малої загальної рухової активності, нервово-емоційним напруженням.
На ОКН під час роботи можуть впливати такі небезпечні та шкідливі виробничі фактори:
фізичні:
підвищений рівень шуму на робочому місці (від вентиляторів блоку живлення процесорів та аудіоплат);
підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може статися через тіло людини;
підвищений рівень статичної електрики;
недостатня концентрація негативних іонів у повітрі робочої зони;
підвищений рівень електромагнітного випромінювання;
підвищена напруженість електричного поля;
прямі та відбиті від екранів відблиски;
несприятливий розподіл яскравості в полі зору;
недостатня освітленість на робочому місці;
хімічні:
підвищений вміст у повітрі робочої зони пилу, озону, оксидів азоту;
психофізіологічні:
фізичні перевантаження статичної (опорно-м’язова система) та динамічної (кисті рук) дії;
нервово-психічні перевантаження, перенапруження зорового аналізатора, розумове перенапруження, монотонність праці, емоційні перевантаження.
Для захисту від електромагнітних, електростатичних та інших полів можуть застосовуватися спеціальні технічні засоби, що мають відповідний сертифікат щодо їх захисних властивостей.
Для нейтралізації зарядів статичної електрики в приміщеннях, де працюють ОКН, рекомендується підвищувати вологість повітря (в опалювальний сезон) за допомогою зволожувачів.
ОКН не рекомендується носити одяг із синтетичних матеріалів.
Сонячні бліки на робочому місці ОКН усуваються за допомогою регульованих жалюзі, встановлених на вікнах.
Забороняється:
самочинно змінювати орієнтацію робочого місця відносно вікон і світильників, що може призвести до появи прямої та відбитої блискості, порушення норм щодо розташування суміжних робочих місць;
відключати захисні пристрої, проводити зміни в конструкції настільної видавничої системи, її апаратного забезпечення;
самостійно здійснювати ремонт апаратури чи технічне налагоджування її; такі види робіт виконують тільки спеціалісти з технічного обслуговування комп’ютерів;
класти будь-які предмети, напої, канапки на апаратуру настільної видавничої системи;
зберігати на робочому місці папір, дискети, інші носії інформації, запасні блоки, деталі тощо, якщо вони не використовуються при виконанні поточної роботи.
Зручна робоча поза ОКН забезпечується регулюванням висоти стільця та підставкою для ніг.
Раціональною робочою позою може вважатися таке положення тіла, за якого ступні працівника розташовані горизонтально на підлозі або на підставці для ніг, стегна зорієнтовані у горизонтальній площині, верхні частини рук — вертикальні, кут ліктьового суглоба коливається у межах 70—90°, зап’ястки зігнуті під кутом не більше як 20°, нахил голови — у межах 15—20°.
Розташувати дисплей на робочому місці необхідно так, щоб поверхня екрана знаходилась у центрі поля зору, не ближче як 600 мм від очей користувача. Рекомендується розміщувати елементи робочого місця таким чином, щоб дотримувалася приблизно однакова відстань від очей ОКН до екрана, клавіатури, тримача (пюпітра) для документів.
При роботі ОКН найбільш фізіологічно сприятливим є монохромне зображення чорних знаків на світлому фоні екрана дисплея.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
Увімкнути систему кондиціонування повітря в приміщенні.
Перевірити надійність установлення апаратури на робочому столі. Дисплей має стояти не на краю стола. Повернути дисплей так, щоб на нього було зручно дивитися — під прямим кутом (а не збоку) і трохи зверху вниз; при цьому екран має бути нахиленим на 15—20° від вертикалі в бік від оператора.
Оглянути загальний стан апаратури, перевірити справність електропроводки, з’єднувальних шнурів, штепсельних вилок, розеток, заземлення (чи занулення).
Щодня перед початком роботи при вимкненій настільній видавничій системі прибирати порох з поверхонь апаратури бавовняною ганчіркою, ледь змоченою мильним розчином. Екран дисплея та захисний екран (за наявності) протирати ваткою, змоченою у спирті.
Не дозволяється використовувати для очищення поверхонь апаратних засобів настільної видавничої системи рідинні або аерозольні засоби.
Відрегулювати освітленість робочого місця.
Відрегулювати та зафіксувати висоту сидіння стільця, нахил його спинки, зручний для оператора висоту підлокітників.
Приєднати до системного блока необхідну апаратуру. Усі кабелі, що з’єднують системний блок (процесор) з іншими пристроями, слід вставляти та виймати тільки при вимкненому комп’ютері.
Увімкнути апаратуру комп’ютера вимикачами на корпусах у такій послідовності: стабілізатор напруги, дисплей, системний блок, принтер (якщо передбачається друкування).
Відрегулювати яскравість свічення екрана дисплея, мінімальний розмір точки свічення, фокусування, контрастність. Не слід робити зображення занадто яскравим, щоб не втомлювати очі.
Рекомендується:
яскравість знака (яскравість фону) — 80—120 кд/м2;
контраст — не більше 3:1;
мінімальний розмір точки свічення (пікселя) — не більше 0,3 мм для монохромних зображень;
модуляція щодо яскравості растру — не більше 0,4 для монохромних зображень і не більше 0,7 для багатоколірних зображень.
У разі виявлення будь-яких несправностей не розпочинати роботу, повідомити про це керівника.
3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
Необхідно клавіатуру розташувати на робочому столі стійко, не допускаючи хитання її. Встановити її у зручному для ОКН положенні та відрегулювати кут нахилу.
Оскільки в конструкції клавіатури не передбачено простору для опори долонь, то її слід розташувати на відстані не менше 100 мм від переднього краю стола в оптимальній зоні моторного поля. Під час роботи на клавіатурі сидіти прямо, не напружуватися.
Не дозволяються сторонні розмови, подразнювальні шуми.
Забороняється:
працювати без належного освітлення;
закривати вентиляційні отвори апаратури будь-якими предметами, оскільки це може призвести до перегрівання їх;
працювати з дисплеєм, у якого під час роботи з’являються нехарактерні сигнали, нестабільне зображення на екрані тощо;
залишати без нагляду включене обладнання;
допускати до роботи на обладнанні осіб без дозволу керівника;
працювати на матричному принтері зі знятою (трохи піднятою) верхньою кришкою.
Для зняття статичної електрики рекомендується час від часу доторкатися до металевих поверхонь (батарея центрального опалення тощо) та вмивати лице і руки теплою водою.
Для зниження напруженості праці необхідно рівномірно розподіляти і чергувати характер робіт відповідно до їх складності. З метою зменшення негативного впливу монотонії доцільно застосовувати чергування операцій введення тексту та числових даних (зміна змісту роботи), пошук та виправлення помилок і введення даних (зміна змісту та темпу роботи) і т. і.
З метою профілактики негативного впливу на здоров’я ОКН виробничих факторів необхідно дотримуватися режимів праці та відпочинку: після кожної години роботи за дисплеєм необхідно робити перерву для відпочинку тривалістю 10 хвилин.
Під час регламентованих перерв з метою зниження нервово-емоційного напруження, втоми зорового аналізатора, кистей рук, усунення негативного впливу гіподинамії та монотонії рекомендується виконувати спеціальні вправи та самомасаж кистей рук та очей, а також у спеціально обладнаному приміщенні проводити сеанс психофізіологічного розвантаження.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
Закінчити та записати у пам’ять комп’ютера файл, що знаходиться в роботі. Вийти з програмної оболонки і повернутися у середовище MS DOS.
Вимкнути принтер (якщо він увімкнений), вимкнути дисплей і процесор. Вимкнути стабілізатор, якщо комп’ютер підключений до мережі через нього. Штепсельні вилки витягнути з розеток. Накрити клавіатуру пластмасовою кришкою для запобігання проникненню в неї пилу.
Прибрати робоче місце. Оригінали та інші документи покласти в шухляду стола.
Ретельно вимити руки теплою водою з милом.
Вимкнути кондиціонер, освітлення і загальне електроживлення підрозділу.
Рекомендується в спеціально обладнаному приміщенні провести сеанс психофізіологічного розвантаження і зняття втоми з виконанням спеціальних вправ аутогенного тренування.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
При раптовому припиненні подавання електроенергії вимкнути настільну видавничу систему в такій послідовності: периферійні пристрої, дисплей, системний блок, стабілізатор напруги і витягнути штепсельні вилки з розеток.
При виявленні ознак горіння (дим, запах гару) вимкнути апаратуру, знайти джерело займання і вжити заходів щодо його ліквідації, повідомити керівника робіт.
У разі виникнення пожежі негайно повідомити пожежну частину, вжити необхідних заходів для евакуації людей і взятися до гасіння первинними засобами пожежогасіння. На дільниці комп’ютерного набору видавництва « ... » встановлено чотири вуглекислотних вогнегасники (ВВ-2).

Ви переглядаєте статтю (реферат): «ЗРАЗОК ІНСТРУКЦІЇ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ОПЕРАТОРА КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ» з дисципліни «Економіка та організація інформаційного бізнесу»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Особливості вживання деяких відмінкових закінчень іменників
. СУТНІСТЬ ТА ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА ГРОШОВОГО ОБОРОТУ
Мотивація інвестиційної діяльності
Оцінка і управління кредитним ризиком
Аналогові стільникові мережі


Категорія: Економіка та організація інформаційного бізнесу | Додав: koljan (01.05.2012)
Переглядів: 9374 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП