ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Фінанси » Банківські операції

Посередництво комерційних банків при операціях з іноземною валютою
Під іноземною валютою розуміється як власно іноземні грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, монет, що перебу-вають в обігу та є законними платіжними засобами на території від-повідної держави, так і платіжні документи та інші цінні папери, ви-ражені в іноземній валюті або монетарних металах.
Під валютними операціями розуміються операції, пов’язані з пере-ходом права власності на валютні цінності, з використанням валютних цінностей в міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням за-боргованостей та інших зобов’язань, предметом яких є валютні цінності, та операції, пов’язані з ввезенням (вивезенням), переказуванням і пере-силанням на територію України або за її межі валютних цінностей.
Валюти розрізняють за двома ознаками:
1) конвертованістю:
• вільно конвертована;
• неконвертована;
2) строковістю:
• касова, або операція спот, при якій розрахунки між продавцем і покупцем валюти здійснюються не пізніше, ніж на другий робочий день після укладення угоди;
• строкова, або форвардна угода, що передбачає розрахунок між продавцем та покупцем валюти не раніше, ніж через два робочі дні після її укладення за курсом, зафіксованим в угоді.
Під торгівлею валютою розуміють купівлю-продаж іноземної валюти за національну або інші конвертовані валюти.
Купівля та продаж іноземної валюти здійснюється на валютному ринку. При цьому тут складається така система взаємовідносин:
• між комерційними банками та їх клієнтами у даній країні;
• між комерційними банками однієї і тієї ж країни;
• між комерційними банками різних країн;
• між комерційними та центральними емісійними банками;
• між центральними емісійними банками.
У першій ланці з цих сфер валютного ринку ведеться роздрібна торгівля іноземною валютою, а в решті — оптова торгівля. Торгівля валютою може здійснюватись комерційними банками на комісійних засадах або за власний рахунок.
Більш складним різновидом форвардної угоди є угода своп, що укладається між банками і дозволяє їм тримати свою валютну пози-цію закритою, тим самим запобігаючи ризику зміни курсу валюти.
Валютна позиція банку — це співвідношення (різниця) між су-мою активів та позабалансових вимог у певній іноземній валюті та сумою балансових і позабалансових зобов’язань у цій самій валюті. Валютна позиція банку буває відкритою і закритою.
Валютна позиція називається закритою, якщо сума активів та позабалансових вимог збігається із сумою балансових та позабалан-сових зобов’язань у кожній іноземній валюті, а відкритою, — якщо сума активів та позабалансових вимог не збігається із сумою балан-сових і позабалансових зобов’язань.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Посередництво комерційних банків при операціях з іноземною валютою» з дисципліни «Банківські операції»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Вартість облігаційної позики
Диференціація кредитних операцій за ступенями ризику
Послідовність аудиту нематеріальних активів
Інвестиційний клімат держави
Особливості надання та погашення окремих видів кредиту


Категорія: Банківські операції | Додав: koljan (20.02.2011)
Переглядів: 1781 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП