Порівняльний аналіз дохідності різних видів цінних паперів
Дохідність цінних паперів порівнюється через зіставлення таких показників, як дохід до строку оплати (ДСО). ДСО — це така ставка доходу, яку має інвестор, якщо він тримає придбану облігацію до строку її погашення. Дохід до строку оплати визначається так:
де Д — дохід, який отримує інвестор протягом всього періоду інвестування; Вт, Во — вартість інвестицій відповідно в кінці та на початку періоду інвестування. Якщо інвестування здійснювалось кілька років із реінвестуванням отриманих щорічних доходів, дохід до строку оплати може бути поданий у вигляді річної дохідності R, яка розраховується як середньозважена за дохідностями Rt усіх років інвестування:
Ефективність кожної інвестиції може бути оцінена за так званою ставкою внутрішньої дохідності (internal rate of return — IRR), яка є рішенням рівняння:
де Рв — вартість інвестиції. Для порівняльного прикладу розглянемо дві дисконтні облігації— одна з терміном обігу 12 місяців та ціною купівлі 68 грн, а друга — з терміном обігу три місяці та ціною купівлі 89,15 грн. Номінальна вартість обох облігацій дорівнює 100 грн. Дохідність облігації визначаємо за формулою:
де Н — номінал облігації; Ц — ціна; Б — база для розрахунку (у цьому випадку 365 днів); Т — термін до погашення в днях. У результаті розрахунків визначаємо, що дохідність до строку погашення другої облігації буде вищою (48,28 % річних) порівняно з 47,05 % річних дохідності першої облігації.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Порівняльний аналіз дохідності різних видів цінних паперів» з дисципліни «Аналіз банківської діяльності»