При формуванні фінансової звітності групи підприємств передусім необхідно визначити коло підприємств, що підлягають консолідації (рис. 11.30).
Рис. 11.30. Способи формування груп підприємств МСБО 22 "Об'єднання компаній" дає наступне визначення групи: "Група - об'єднання окремих підприємств в один економічний суб'єкт, яке відбувається в результаті приєднання одного підприємства до іншого, при цьому головне підприємство отримує контроль над чистими активами і операційною діяльністю інших підприємств". Таким чином, питання про контроль є головним при визначенні підприємств, що входять до групи. При визначенні структури контролю обсяг прав володіння акціями не є вичерпним показником характеру взаємовідносин між підприємствами. Як наслідок, визначення, яке пропонується українськими правилами щодо підприємств, що підлягають включенню до складу групи, в силу формальності може упустити організації, які необхідно включити до складу групи за критерієм контролю, і навпаки, до групи можуть потрапити підприємства, що нею не контролюються. В той час, коли відповідно до українських правил включенню до групи підлягають всі суб'єкти, що формально контролюються головною компанією, міжнародні стандарти дозволяють виключати підприємства, придбані з метою подальшого перепродажу. МСБО 27 трактує контроль як повноваження керувати фінансовою і операційною політикою іншого підприємства для отримання вигід від його діяльності (рис. 11.31).
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Створення консолідованої групи» з дисципліни «Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах»