Тест запропонований трьома авторами: Д. Расел, Л. Пепло, М. Фергюсоном. Мета: Дослідження рівня суб`єктивного відчуття людиною своєї одинокості. Стан одинокості може бути пов`язаний з тривожністю, соціальною ізоляцією, депресією, нудьгою. Необхідно розрізняти одинокість як стан вимушеної ізоляції і як намагання до одинокості, потребу в одинокості. Інструкція: Вам пропонується ряд тверджень Розгляньте послідовно кожне та оцінітьїх з точки зору частоти їх прояву у Вашому житті при допомозі чотирьох варіаньів відповідей: “часто”, “іноді”, “рідко”, “ніколи”. Вибраний варіант відмітьте знаком «+».
Твердження Часто Іноді Рідко Ніколи Я нещасливий, займаючись багатьма справами в одинокості. Мені нема з ким розмовляти Для мене нестерпно бути таким одиноким Мені не вистачає спілкування. Я відчуваю, ніби мене ніхто не розуміє. Я перебуваю в очікуванні, що люди зателефонують позвонять або напишуть мені. Нема нікого, до кого я міг би звернутися. Я зараз більше ні з ким не перебуваю в близьких стосунках. Ті, що мене оточують не поділяють мої інтереси та ідеї. Я відчуваю себе покинутим. Я не здатний розслабитись та вільно спілкуватися з тими, хто мене оточує. Я відчуваю себе повністю одиноким. Мої соціальні відношення і зв`язки поверхневі. Я вмираю за компаніями та спілкуванням В дійсності ніхто не розуміє мене. Відчуваю себе ізольованим від інших Я нещасливий, будучи таким відкинутим. Мені важко заводити нових друзів. Я відчуваю себе виключеним та ізольованим іншими. Люди навколо мене, але не зі мною.
Обробка результатів та інтерпретацій. Підраховуюється кількість кожного з варіантів відповідей.. Сума відповідей “часто” помножується на три, “іноді” - на два, “рідко” – на один, “ніколи” - на 0. Отримані результати сумуються. Максимально можливий показник одинокості - 60 балів. Високу степінь одинокості вказують від 40 до 60 балів, від 20 до 40 балів - середній рівень одинокості, від 0 до 20 балів – низький рівень одинокості.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Тест діагностики одинокості» з дисципліни «Технології соціально-психологічної роботи з клієнтами, які схильні до суїциду»