Документ «Вдосконалена звітність бізнесу - фокус споживача» [374], звичайно відомий як Звіт Дженкінса, був оприлюднений Американським інститутом сертифікованих громадських бухгалтерів у 1994 р. Звіт Дженкінса пропонує всебічну модель звітності бізнесу, в якій фінансові звіти становитимуть лише один з елементів, призначений для задоволення потреб тих, хто фінансує бізнес. У звіті зазначається, що для задоволення потреб користувачів, які змінюються, звітність бізнесу повинна: надавати більше інформації, орієнтованої на майбутнє, зокрема плани керівництва, ризики, оцінку невизначеностей; зосереджувати більше уваги на чинниках, які створюють довгострокову вартість, зокрема, нефінансові показники, які відображають результати ключових бізнес-процесів; • краще націлювати інформ ацію зовнішньої звітності з інформацією, яка надається вищому керівництву для управління бізнесом. Виходячи з цього, запропонована модель містить перелік основних компонентів звітності бізнесу: 388
Розділ 5. Глобальна система бухгалтерського обліку 1. Фінансові і нефінансові дані: фінансові звіти і пов'язані з ними розкриття; ■ оперативні дані та показники діяльності вищого рівня, які менеджмент використовує для управління бізнесом. 2. Аналіз фінансових і нефінансових даних з боку керівництва: причини змін фінансових, операційних і пов'язаних з результатом даних та визначення і минулий вплив ключових трендів. 3. Інформація, орієнтована на майбутнє: можливості та ризики, зокрема ті, що є результатом ключових трендів; плани керівництва, зокрема ключові чинники успіху; ■ порівняння фактичних результатів бізнесу з раніше розкри тими можливостями, ризиками та планами керівництва. 4. Інформація про менеджмент і акціонерів: • директори, керівники, компенсації, основні акціонери, операції та стосунки пов'язаних сторін. 5. Загальна інформація про компанію: загальні цілі і стратегії; сфера і опис бізнесу; вплив структури галузі на компанію.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Звіт Дженкінса» з дисципліни «Бухгалтерський облік в Україні: аналіз стану та перспективи розвитку»