У [18] зазначається, що фінансовий ризик — це комерційний ризик (рис. 2.3). Ризики бувають чисті та спекулятивні. Чисті ри-зики означають можливість збитків або досягнення заплановано-го результату. Спекулятивні ризики виражаються як у можливос-ті одержання позитивного результату, так і негативного. Фінансові ризики — це спекулятивні ризики. Інвестор, здійснюючи вкладення капіталу, заздалегідь знає, що можливі як доходи, так і збитки. Особливістю фінансового ризику є можливість настання збитків у результаті проведення будь-якої операції в фінансово-кредитній та біржовій сферах. До фінансових ризиків належать: кредитний, відсотковий, валютний, втрачених фінансових зисків. Кредитні ризики — загроза несплати боржником основного боргу та відсотків, що належать кредиторові. Відсотковий ризик — загроза втрати комерційними банками, кредитними установами, інвестиційними фондами, селенговими компаніями в результаті підвищення відсоткових ставок, сплачу-ваних ними по залучених коштах, понад ставки за надані кредити. Валютні ризики являють собою загрозу валютних збитків, пов’язаних зі зміною курсу однієї валюти відносно іншої та наці-ональної валюти під час проведення зовнішньоекономічних кре-дитних та інших валютних операцій.
Рис. 2.3. Види ризиків Ризик втраченого фінансового зиску — це ризик настання опосереднених фінансових збитків (недоотримання прибутку) внаслідок нездійснення будь-якого заходу (наприклад, страху-вання) чи зупинки певного виду господарської діяльності.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Ризик у фінансовому менеджменті» з дисципліни «Ризикологія в економіці та підприємстві»