Особливої уваги потребує питання витрат підприємства. Всі витрати виробництва регламентуються рецептурою, нормою та нормативами. Витрати матеріалів повинні бути саме в рамках таких норм. Детально перевіряється комплектувальна відомість як найбільш дієвий документ обліку і контролю за використанням деталей і напівфабрикатів. Вона виписується на кожний виріб (групу виробів) на місячну потребу. У ній відбивається рух усіх комплектуючих, ліміт витрат і фактичне використання на фактичний випуск виготовлених і зданих на склад готових виробів.
При контролю витрат виробництва використовується інформація, яка відбита на рахунку 23 у відповідності до первинних документів, які обґрунтовують ті або інші витрати. Ці документи під час контролю перевіряються за змістом і суттю. З урахуванням законності і доцільності операцій, і їх дані зіставляють з дебетовими даними облікових реєстрів на рахунку 23. Обґрунтування планових витрат перевіряється по окремих статтях, цехах, окремих групах або видах продукції, економічними елемен-тами і статтям калькуляції. Під час ревізії (аудиту) перевірка витрат промислового виробни-чого підприємства здійснюється по наступних напрямах: Формування витрат по економічних елементах; Відособленість і рівень витрат в окремих цехах; Правильність ведення аналітичного обліку витрат, обґрунто-ваного їх списання і розподіл непрямих витрат; Відповідності залишків достовірним первинним документам; Вивчення суті і змісту первинних документів, на підставі яких списуються витрати; Виявлення можливих чинників списання недостач, псування і крадіжки матеріальних цінностей на собівартість продукції; Під час ревізії (аудиту) також перевіряється правильність списання загальновиробничих витрат: вони списуються строго наприкінці мі-сяця з кредиту рахунку 91: постійні в повному обсязі – в дебет 23; змінні розподілені (пропорційно виконанню планових показників) – в дебет 23; змінні нерозподілені – на собівартість реалізації – в дебет 901, 903;
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Перевірка обґрунтованості та обліку витрат» з дисципліни «Фінансово-господарський контроль»