иди ухвал (постанов) суду та порядок їх винесення В усіх питаннях, які вирішуються судом під час судового розгляду
суд виносить ухвали, а судді, які розглядають справи одноособово, – постанови. Коло цих питань, їх зміст та характер досить широкі. Це можуть бути питання: про розгляд справи в закритому судовому засіданні (ст.20 КПК); про вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли вчиненню злочину (ст.231 КПК); про направлення справи за підсудністю (ч.З ст.41 КПК); про допуск до участі у справі захисника (ст.44 КПК); про гарантування безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві (ст.521 КПК); про визнання явки підсудного до суду обов’язковою (ст.265 КПК); про привід підсудного (ст.288 КПК); з приводу клопотань учасників судового розгляду про виклик нових свідків, експертів, про витребування та приєднання до справи нових доказів (ст.296 КПК); про зупинення чи відкладення розгляду справи (ст.,280 КПК); як вказувалося вище, про видалення підсудного із залу судового засідання за порушення порядку судового засідання або непідкорення розпорядженням головуючого (ст.272 КПК) тощо. Стаття 273 КПК передбачає два види ухвал (постанов) і дві процедури їх винесення. Одні з них виносяться судом в нарадчій кімнаті і викладаються у вигляді окремого письмового документа, який підписують судді (суддя), інші – усні, які виносяться судом без видалення до нарадчої кімнати і відображаються в протоколі судового засідання. Ухвали (постанови) першого виду виносяться судом щодо більш складних питань та питань, вирішення яких передається на виконання іншим органам. Причому закон дає перелік рішень, які підлягають обов’язковому винесенню у нарадчій кімнаті та вирішенню у вигляді окремого письмового документа. Це ухвали (постанови): про направлення справи для проведення додаткового розслідування (ст.281 ч.2 ст.276 КПК); про вчинення підсудним іншого злочину, за яким обвинувачення не було йому пред’явлено, якими про вчинення цього злочину повідомляє прокурора (ч.І ст.276 КПК); про вирішення прокурором питання про притягнення до кримінальної відпові94
Глава 3. Загальні положення судового розгляду
дальності іншої особи (ст.278 КПК); про вирішення процесуального питання про притягнення до відповідальності за явно неправдиві показання, неправильний переклад і неправильний висновок експерта (ст.279 КПК); про закриття справи (ст.282 КПК); про обрання, зміну або скасування запобіжного заходу (ст.274 КПК), про застосування заходів безпеки (ст.52 КПК); про відводи (ст.54-58, 62 КПК); про призначення експертизи (ст.310 КПК); окремі ухвали (постанови) (ст.232 КПК). Дані рішення потребують письмового мотивування. У ньому зазначаються час і місце засідання, назва та склад суду, секретар судового засідання, прокурор, захисник, інші учасники процесу, назва справи, прийняте рішення, норми закону та підстави прийняття рішення. Всі інші ухвали (постанови) можуть за розсудом суду виноситися або у зазначеному вище порядку, або після наради суддів на місці із занесенням ухвали (постанови) до протоколу судового засідання (ч.2 ст.273 КПК). Суть винесеного в залі суду рішення усно формулює головуючий. Ухвали (постанови), винесені судом під час судового розгляду підлягають оголошенню негайно після їх винесення. Окрема ухвала (постанова) оголошується після проголошення вироку чи постанови про закриття справи. Ухвала (постанова) про застосування заходів безпеки (ч.З ст.521 КПК) та про заміну прізвища, імені, по батькові особи, взятої під захист, на псевдонім (ст.523 КПК) оголошенню не підлягають. Остання ухвала (постанова) до матеріалів справи не додається, а зберігається окремо.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «иди ухвал (постанов) суду та порядок їх винесення В усіх питаннях, які вирішуються судом під час судового розгляду» з дисципліни «Судовий розгляд кримінальної справи»