Видача свідоцтва про придбання майна, що є предметом іпотеки
Іпотека — спосіб забезпечення зобов'язання, застава нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця або третьої зсоби. Так, згідно з п. 103 Інструкції, сторони іпотечного договору можуть вирішити питання про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом відповідного застереження у тексті іпотечного поговору або шляхом укладання окремого договору між іпотеко- 285 Нотаріат в Україні
давцем та іпотекодержателем про задоволення вимог іпотекодер-жателя, який підлягає нотаріальному посвідченню і може бути укладений в будь-який час до набрання законної сили рішенням суду про звернення стягнення на предмет іпотеки. Договір про задоволення вимог іпотекодержателя, яким також уважається відповідне застереження в іпотечному договорі, визначає можливий спосіб звернення стягнення на предмет іпотеки. Договір про задоволення вимог іпотекодержателя може передбачати: • передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов'язання; • право іпотекодержателя організувати продаж предмета іпотеки. Продаж предмета іпотеки здійснюється з прилюдних торгів. Видача свідоцтва про придбання нерухомого майна, що було предметом іпотеки, здійснюється нотаріусом за місцем знаходження такого майна на підставі копії складеного державним виконавцем акта про реалізацію предмета іпотеки, затвердженого начальником (заступником начальника) органу державної виконавчої служби. В акті про реалізацію предмета іпотеки має бути зазначено: • що реалізація предмета іпотеки відбулась із дотриманням вимог Закону України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати»; • ким, коли і де проводилася реалізація предмета іпотеки; • характеристика реалізованого предмета іпотеки за даними служби, яка реєструє права власності на нерухомість; • прізвище, ім'я, по батькові (назва юридичної особи), адреса покупця; • сума коштів, внесена за придбане нерухоме майно; • прізвище, ім'я та по батькові (назва юридичної особи) боржника, його адреса; • відомості про документ, на підставі якого право власності на предмет іпотеки належало іпотекодавцю. Ст. 72 Закону України «Про нотаріат» передбачає, що придбання житлового будинку з прилюдних торгів оформлюється нотаріусом за місцезнаходженням будинку шляхом видачі набувачу свідоцтва про придбання житлового будинку. Якщо торги не відбулися, свідоцтво про придбання житлового будинку видається стягувачеві.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Видача свідоцтва про придбання майна, що є предметом іпотеки» з дисципліни «Нотаріат в Україні»