ДИПЛОМНІ КУРСОВІ РЕФЕРАТИ


ИЦ OSVITA-PLAZA

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Бухгалтерський облік » Бухгалтерський облік

Характеристика окремих статей звіту про рух грошових коштів за видами діяльності
1. Рух грошових коштів у результаті
операційної діяльності

Рух грошових коштів у результаті операційної дія-льності визначається шляхом коригування прибутку (зби-тку) від звичайної діяльності до оподаткування на су-ми:
 змін запасів, дебіторської та кредиторської за-боргованості, пов’язаної з операційною діяльністю, протягом звітного періоду;
 наведені в негрошових статтях;
 наведені в статтях, які пов’язані з рухом грошо-вих коштів у результаті інвестиційної та фінансової діяльності.
У статті «Прибуток (збиток) від звичайної діяльно-сті до оподаткування» відображається прибуток або зби-ток від звичайної діяльності до оподаткування за звіт-ний період, наведений у звіті про фінансові результати.
У статті «Амортизація необоротних активів» відо-бражаються амортизаційні відрахування з матеріальних і нематеріальних необоротних активів, нараховані протя-гом звітного періоду.
У статті «Збільшення (зменшення) забезпечень» ві-дображається зміна (у графі «Надходження» — збільшен-ня, у графі «Видаток» — зменшення) у складі забезпе-чень наступних витрат і платежів, які не пов’язані з інвестиційною та фінансовою діяльністю.
У статті «Збиток (прибуток) від нереалізованих ку-рсових різниць» у графі «Надходження» відображаються збитки, у графі «Видаток» — прибутки від курсових різ-ниць внаслідок перерахунку статей балансу в іноземній валюті, не пов’язаних з операційною діяльністю.
У статті «Збиток (прибуток) від неопераційної дія-льності» у графі «Надходження» відображається збиток, у графі «Видаток» — прибуток від володіння (дивіденди, відсотки тощо) та реалізації фінансових інвестицій, а також від продажу основних засобів, нематеріальних ак-тивів, інших довгострокових активів, інших прибутків і збитків від інвестиційної та фінансової діяльності.
У статті «Витрати на сплату відсотків» відобража-ються витрати на сплату відсотків за користування кре-дитами і позиками, нарахованих протягом звітного пері-оду.
У статті «Прибуток (збиток) від операційної діяль-ності до зміни в чистих оборотних активах» відобража-ється різниця між сумами грошових надходжень та видат-ків, відображених відповідно до п. 13—18 Положення (стандарту) 4.
У статті «Зменшення (збільшення) оборотних акти-вів» у графі «Надходження» відображається зменшення, у графі «Видаток» — збільшення статей в балансі оборот-них активів (крім статей «Грошові кошти та їх еквіва-ленти», «Поточні фінансові інвестиції» та інших статей неопераційних оборотних активів), що відбулись протя-гом звітного періоду.
У статті «Зменшення (збільшення) витрат майбутніх періодів» у графі «Надходження» відображається змен-шення, у графі «Видаток» — збільшення у складі витрат майбутніх періодів, що відбулись протягом звітного пе-ріоду.
У статті «Збільшення (зменшення) поточних зо-бов’язань» у графі «Надходження» відображається змен-шення, у графі «Ви-
даток» — збільшення у статтях розділу балансу «Поточні зо-
бов’язання» (крім статей «Короткострокові кредити бан-ків», «Поточна заборгованість по довгострокових зо-бов’язаннях», «Поточ-
ні зобов’язання по розрахунках з учасниками», зо-бов’язань по відсотках та інших зобов’язань, не пов’язаних з операційною
діяльністю).
У статті «Збільшення (зменшення) доходів майбутніх періодів» у графі «Надходження» відображається збіль-шення, у графі «Видаток» — зменшення у складі доходів майбутніх періодів протягом звітного періоду.
У статті «Грошові кошти від операційної діяльнос-ті» відображається різниця між сумами надходжень та видатків, відображених відповідно до п. 19—23 Положен-ня (стандарту) 4.
У статті «Сплачені відсотки» відображаються суми грошових коштів, використаних на сплату відсотків за користування кредитами і позиками.
У статті «Сплачені податки з прибутку» показується використання грошових коштів для сплати податків з прибутку за умови, що вони конкретно не ототожнюються з фінансовою або інвестиційною діяльністю.
У статті «Чистий рух коштів до надзвичайних подій» показується надходження або видаток коштів, відображе-них у статті «Грошові кошти від операційної діяльнос-ті», з урахування видатку коштів, відображених відпо-відно до п. 25—26 Положення (стандарту) 4.
У статті «Рух коштів від надзвичайних подій» відо-бражаються відповідно надходження або видаток коштів, пов’язані з надзвичайними подіями в процесі операцій-ної діяльності.
У статті «Чистий рух коштів від операційної діяль-ності» відображається результат руху коштів від опера-ційної діяльності з урахуванням руху коштів від над-звичайних подій.

2. Рух грошових коштів у результаті
інвестиційної діяльності

Рух грошових коштів у результаті інвестиційної ді-яльності визначається на основі аналізу змін у статтях розділу балансу «Необоротні активи» та статті «Поточні фінансові інвестиції».
У статті «Реалізація фінансових інвестицій» відо-бражають суми грошових надходжень від продажу акцій або боргових зобов’язань інших підприємств, а також часток у капіталі інших підприємств (інші, ніж надхо-дження за такими інструментами, що визнаються як екві-валенти грошових коштів, або за такими, що утримуються для дилерських або торговельних цілей).
У статті «Реалізація необоротних активів» відобра-жається надходження грошових коштів від продажу основ-них засобів, нематеріальних активів, а також інших до-вгострокових необоротних активів (крім фінансових інвестицій).
У статті «Реалізація майнових комплексів» показу-ється надходження грошових коштів від продажу дочірніх підприємств та інших господарських одиниць (за вираху-ванням грошових коштів, які були реалізовані у складі майнового комплексу).
У статті «Отримані відсотки» відображаються надхо-дження грошових коштів у вигляді відсотків за аванси грошовими коштами та позик, наданих іншим сторонам (інші, ніж аванси і позики, здійснені фінансовою уста-новою).
У статті «Отримані дивіденди» відображаються су-ми грошових надходжень у вигляді дивідендів як ре-зультат придбання акцій або боргових зобов’язань ін-ших підприємств, а також часток участі у спільних підприємствах (крім виплат за такими інструментами, що визнаються як еквіваленти грошових коштів, або за такими, які утримаються для дилерських або торгове-льних цілей).
У статті «Інші надходження» показуються надходжен-ня грошових коштів від повернення авансів (крім аван-сів, пов’язаних з операційною діяльністю) та позик, наданих іншим сторонам (інші надходження, ніж аванси та позики фінансової установи), надходження грошових коштів від ф’ючерсних контрактів, форвардних контрак-тів, опціонів тощо (за винятком тих контрактів, які укладаються для основної діяльності підприємства, або коли надходження класифікуються як фінансова діяль-ність), та інші надходження, які не передбачені у ви-щезазначених статтях.
У статті «Придбання фінансових інвестицій» відо-бражаються виплати грошових коштів для придбання акцій або боргових зобов’язань інших підприємств, а також часток участі у спільних підприємствах (інші, ніж ви-плати за такими інструментами, що визнаються як екві-валенти грошових коштів, або за такими, що утримуються для дилерських або торговельних цілей).
У статті «Придбання необоротних активів» показу-ються виплати грошових коштів для придбання основних засобів, нематеріальних активів та інших необоротних активів (крім фінансових інвестицій).
У статті «Придбання майнових комплексів» відобра-жаються грошові кошти, сплачені за придбані дочірні підприємства та інші господарські одиниці (з вираху-ванням грошових коштів, придбаних у складі майнового комплексу).
У статті «Інші платежі» показуються аванси (крім пов’язаних з операційною діяльністю) і позики грошо-вими коштами, надані іншим сторонам (крім авансів і позик фінансових установ);
виплати грошових коштів за ф’ючерсними контрактами, форвардними контрактами, опціонами тощо (за винятком випад-
ків, коли такі контракти укладаються для операційної діяль-
ності підприємства або виплати класифікуються як фі-нансова діяльність); інші платежі, що не передбачені у вищезазначених статтях.
У статті «Чистий рух коштів до надзвичайних подій» показується різниця між сумою грошових надходжень та видатків, відображених відповідно до п. 31—40 Положен-ня (стандарту) 4.
У статті «Рух коштів від надзвичайних подій» відо-бражаються відповідно надходження або видаток коштів, пов’язані з надзвичайними подіями в процесі інвести-ційної діяльності.
У статті «Чистий рух коштів від інвестиційної дія-льності» відображається результат руху коштів від ін-вестиційної діяльності з урахуванням руху коштів від надзвичайних подій.

3. Рух грошових коштів у результаті
фінансової діяльності

Рух грошових коштів у результаті фінансової діяль-ності визначається на основі змін у статтях балансу за розділом «Власний капітал» та статтях, пов’язаних з фінансовою діяльністю, у розділах балансу: «Забезпе-чення наступних витрат і платежів», «Довгострокові зо-бов’язання» і «Поточні зобов’язання» («Короткострокові кредити банків» і «Поточна заборгованість по довго-строкових зобов’язаннях», «Поточні зобов’язання по розрахунках з учасниками» тощо).
У статті «Надходження власного капіталу» відобра-жаються надходження грошових коштів від розміщення ак-цій та інших операцій, що приводять до збільшення вла-сного капіталу.
У статті «Отримані позики» відображаються надхо-дження грошових коштів у результаті утворення борго-вих зобов’язань (позик, векселів, облігацій, а також інших видів короткострокових і довгострокових зо-бов’язань, не пов’язаних з операційною діяльністю).
У статті «Інші надходження» показуються інші над-ходження грошових коштів, пов’язані з фінансовою дія-льністю.
У статті «Погашення позик» відображаються виплати грошових коштів для погашення отриманих позик.
У статті «Сплачені дивіденди» показуються суми ди-відендів, сплачені грошовими коштами.
У статті «Інші платежі» показується використання грошових коштів для викуплення раніше випущених акцій підприємства, виплати грошових коштів орендодавцю для погашення заборгованості за фінансовою орендою та за іншими платежами, пов’язаними з фінансовою діяльністю.
У статті «Чистий рух коштів до надзвичайних подій» показується різниця між сумою грошових надходжень та видатків, відображених відповідно до пп. 45—50 Поло-ження (стандарту) 4.
У статті «Рух коштів від надзвичайних подій» відо-бражаються відповідно надходження або видаток коштів, пов’язані з надзвичайними подіями в процесі фінансової діяльності.
У статті «Чистий рух коштів від фінансової діяль-ності» відображається результат руху коштів від фінан-сової діяльності з урахуванням руху коштів від надзви-чайних подій.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Характеристика окремих статей звіту про рух грошових коштів за видами діяльності» з дисципліни «Бухгалтерський облік»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: ЕРГОНОМІЧНІ ВИМОГИ ДО ТОВАРУ
ПОХОДЖЕННЯ ГРОШЕЙ. РОЛЬ ДЕРЖАВИ У ТВОРЕННІ ГРОШЕЙ
Аудит визнання, збереження і технічного стану необоротних активів
Послуги стільникових мереж
Оцінювання ефективності інвестицій


Категорія: Бухгалтерський облік | Додав: koljan (27.02.2011)
Переглядів: 754 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти




Діяльність здійснюється на основі свідоцтва про держреєстрацію ФОП