Відповідно до водного кодексу України якість води – це характеристика складу і властивостей води, яка визначає її придатність для конкретного водоспоживача. Вимоги до якості води нормуються державними, галузевими стандартами або технічними умовами. Єдиного показника, який характеризував би якість води, не існує, тому її якість оцінюють на підставі системи показників. Показники якості води поділяють на фізичні, хімічні, гідробіологічні, бактеріологічні. Іншою формою класифікації показників її якості є їхній розподіл на загальні й специфічні.
• фізичні: - температура води; - запах і смак; - прозорість; - кольоровість; - вміст завислих речовин; • хімічні: - розчинений кисень; - хімічне та біохімічне споживання кисню; - водневий показник (рН); - вміст азоту і фосфору; - мінеральний склад. Мінеральний склад визначають за сумарним умістом семи головних йонів: Na+, Са2+, К+, Мg2+, Cl-, SO42-, НСО3-. До специфічних показників якості належать феноли, нафтопродукти, ПАР і СПАР, важкі метали і пестициди. Бактеріологічні показники характеризують забрудненість води патогенними мікроорганізмами. До найважливіших бактеріологічних показників належать: колі-індекс – кількість кишкових паличок в 1 л води; колі-титр – кількість води в мілілітрах, в якій може бути знайдено одну кишкову паличку; число лактозопозитивних кишкових паличок; число коліфагів. Гідробіологічні показники дають змогу оцінити якість води за видовим складом живих організмів та рослинністю у водоймах. Зміна видового складу екосистем може відбуватися за незначного забруднення водойм, яке не виявляється жодним способом. Тому гідробіологічні показники є найчутливішими. Існує кілька способів гідробіологічного оцінювання якості води.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Показники якості води» з дисципліни «Раціональне використання та охорона водних ресурсів»