Есмань-Клевенський льодовиковий розчленований ландшафтний район підвищеної лесової рівнини з опідзоленими ґрунтами і фрагментами
До складу району входять Глухівський адміністратив-ний район і частини Ямпільського, Кролевецького і Путивль-ського районів. Річкові долини розкривають древні крейдяні відкла-дення кампанського ярусу, які добре представлені в басейні річки Клевень. Палеоген-неогенові товщі з пісків, пісковиків, глин і мергелів розкриваються численними ярами і балками в західних і східних частинах району. Четвертинні відкладення переважно представлені лесом і лесоподібним суглинком. У долинах річок розвиваються піщані алювіальні наноси і торф. Поверхня району на правобережжі річок Клевень і Есмань являє собою підвищену сильно розчленовану лесову рівнину, а лівобережна частина розчленована менше і плавно опускається у бік річки Сейм. Розчленованість території пов’язана з наявністю річкових долин, ярів, балок, суфозій-них улоговин, карстових воронок. Річкові долини врізаються в корінні товщі і мають іноді вигляд каньйонів (р. Клевень). Ґрунтовий покрив надзвичайно строкатий через роз-членований рельєф, характер рослинності і палеогеографічні умови. У більш порізаній ерозією західній частині району па-нують світло-сірі і темно-сірі ґрунти, а в східній частині – опідзолені чорноземи. У заплавах річок розвиваються торф’яно-болотні ґрунти. Навіть тут, в найпівнічнішому районі лісостепу, май-же не залишилося широколистяно-дубових лісів, які посту-пилися місцем сільськогосподарським угіддям. Окремими зеленими плямами серед розораних територій розкидані фра-гменти дібров, березняків і кленово-липово-дубових лісів. У ландшафтному районі на пологих схилах правого берега р. Есмані можна зустріти фрагменти реліктової степової рос-линності на крейдяних відкладах. Степові елементи вкрапле-ні в мезофільну лугову рослинність.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Есмань-Клевенський льодовиковий розчленований ландшафтний район підвищеної лесової рівнини з опідзоленими ґрунтами і фрагментами» з дисципліни «Ландшафтна екологія»