МІЖПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ (МПА), Міжпарламентська асамблея Співдружності Незалежних Держав була створена відповідно до 7-го розділу Мінської угоди 8 грудня 1991 про створення СНД (див. Біловезька угода про створення СНД 1991) як оргція, покликана формалізувати співробітництво вищих законодавчих органів країн-членів Співдружності Незалежних Держав. Гол. завданням МПА є координація правотворчої діяльності, спрямованої на забезпечення інтеграційних процесів у всіх сферах співробітництва. Протягом 1992—95 МПА створювала проекти модельних законів, які, однак, не були обов’язковими для нац. законодавств. Україна не підписала Мінську конвенцію від 26 травня 1995 про МПА СНД. Національно-демократичні сили блокували рішення про заміну статусу асоційованого членства України на повне, оскільки від
730 МІЖПАРТІЙНА
Л. фон Мізес.
1996 рішення цієї структури мали бути імперативними, а РФ має найбільшу квоту голосів. У грудні 1998 Держ. дума РФ визначила умовою ратифікації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 вступ України до МПА. Блокада лівими законів про ратифікацію міжнар. договорів України, розпорошеність сил націонал-демократів напередодні виборів Президента України спричинили прийняття в березні 1999 рішення про вступ у МПА СНД. У грудні 2000 Україна заявила про участь у МПА СНД лише на рівні к-тів і комісій. Десять років міжпарламентського співробітництва в рамках структур СНД засвідчили низьку ефективність правотворчої роботи, яка не має спільно визначеної стратегічної мети, адже сама СНД на межі 21 ст. перебувала в стадії реформування. Літ.: Внешняя политика России: Сборник документов (1990—1992 гг.). М., 1996; Содружество Независимых Государств: Портрет на фоне перемен. Минск, 1996. А.Ю. Мартинов.
ня Галичини частиною Польщі в березні 1923. Літ.: Міжпартійний з’їзд. «Український вістник» (Львів), 1921, 9 червня; Сливка Ю.Ю. Боротьба трудящих Східної Галичини проти іноземного поневолення. К., 1973; Міжпартійна рада. В кн.: Довідник з історії України, т. 2. К., 1995. О.Ю. Зайцев.
Браслет з Мізинської стоянки. Пізній палеоліт.
Жіночі статуетки з бивня мамонта з Мізинської стоянки. Пізній палеоліт.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «МІЖПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ» з дисципліни «Енциклопедія історії України»