ДРУЖБИ НАРОДІВ ОРДЕН — держ. нагорода СРСР. Заснована 17 груд. 1972 Указом Президії ВР СРСР. Орденом нагороджувалися громадяни СРСР, а також підприємства, установи, орг-ції, військ. частини та з’єднання, союзні та автономні республіки, краї, області, нац. округи, міста, громадяни іноз. д-в за великий вклад у зміцнення дружби та братерського співробітництва соціаліст. націй і народностей, за великі трудові досягнення в галузі розвитку народного госп-ва
476 ДРУЖИНА
М.М. Дружинін.
СРСР, за заслуги в нац.-держ. буд-ві СРСР, за особливо плідну діяльність у розвитку науки, зближенні та взаємозбагаченні к-р соціаліст. націй і народностей, активну участь у вихованні рад. людей в дусі пролетарського інтернаціоналізму, відданості й вірності СРСР, за особливі заслуги у зміцненні оборонної могутності СРСР, за укріплення миру та дружніх відносин між народами. Перше нагородження здійснено 29 груд. 1972, нагороджено 53 рад. республіки та автономні республіки, автономні області й нац. округи СРСР. За час існування СРСР було проведено 15,5 тис. нагороджень Д.н.о. За трудові й особливі заслуги орденом нагороджено понад 800 представників УРСР. Серед нагороджених Д.н.о. — міста Переяслав-Хмельницький (27 січ. 1979) та Київ (26 трав. 1982). Літ.: Ордена и медали СССР. М., 1986; Сборник законодательных актов о государственных наградах СССР. М., 1987. В.Й. Бузало.
У літописах «дружиною» називають переважно верхівку Д., що безпосередньо спілкується з князем, взагалі ж цим словом позначали як кількох найголовніших бояр, так і все військо певного князя. Свідчення про те, що Д. є військ. формуванням, відмінним від «полку» (решти війська; див. Полк), знаходимо в літописних записах серед. — 2-ї пол. 12 ст. Поряд із цим є записи про збір «всієї дружини», де Д. виступає як аналог ополчення. Літ.: Пресняков А.Е. Княжое право в Древней Руси. М., 1901; М., 1993; Горский А.А. Древнерусская дружина. М., 1989; Котляр Н.Ф. Древнерусская государственность. СПб., 1998. Т.Л. Вілкул.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ДРУЖБИ НАРОДІВ ОРДЕН» з дисципліни «Енциклопедія історії України»