«ДЗВІН» — 1) літ.-наук., мистецький та громад.-політ. часопис соціал-демократ. спрямування; видавався щомісячно в Києві 1913—14. Фінансувався Л.Юркевичем (Рибалкою). Серед співробітників часопису були відомі громадські і політ. діячі, науковці, літератори, публіцисти, зокрема Д.Антонович, Х.О.Алчевська, В.Винниченко, М.Вороний, Д.Донцов, А.Луначарський, К.Миргородський, В.Садовський, Ю.Сірий, С.Черкасенко, Г.Чупринка та ін. Друкувалися статті й матеріали, присвячені поточним політ. подіям, нац. та аграрному питанням, проблемам тактики й стратегії робітн. руху, а також укр. проза, публіцистика та поезії. До серп. 1914 вийшло 19 чисел. Видання було припинене за наказом нач. Київ. військ. округу. Літ.: Ігнатієнко В. Бібліографія української преси 1816—1916. Х., 1930; Животко А. Історія української преси. Мюнхен, 1989; К., 1999. О.В. Ясь.
Дзвін. 1991, № 9. Обкладинка.
Від 1991 виходить під назвою «Дзвін». Публікує романи, повісті, оповідання, вірші, розвідки про маловідомі події минулого та про діячів різних періодів історії укр. народу. Б.С. Адамович.
2) щомісячний літ.-мистецький і громадсько-політ. часопис Спілки письменників України. Започаткований 1940 у Львові під назвою «Література і мистецтво», 1951—91 — виходив під назвою «Жовтень». Тут уперше було опубл. твори Г.Тютюнника, П.Козланюка, І.Вільде та ін. укр. письменників; друкували свої тв. автори з ін. республік СРСР та зарубіжних країн.
Ви переглядаєте статтю (реферат): ««ДЗВІН»» з дисципліни «Енциклопедія історії України»