Основні показники фінансової звітності, їх характеристика та методика обчислення
Оцінка фінансової діяльності компаній здійснюється на основі аналізу їх фінансових звітів. За допомогою такого аналізу інвестори, кредитори, менеджери та інші зацікавлені особи оцінюють минулий, поточний та очікуваний фінансовий стан фірми. Аналіз фінансового стану підприємства має певні цілі. Серед яких основними є: ■=> визначення поточного фінансового стану; => визначення змін у фінансовому-стані в структурно-часовому аспекті; О визначення факторів, що спричинили ці зміни; => прогнозування основних тенденцій у фінансовому стані. Необхідно відмітити, що аналіз фінансової звітності не дає можливості робити категоричних висновків, а тільки орієнтує користувача інформації при проведенні оцінки фінансового стану підприємства та визначенні його слабких місць. ' Існує декілька методів аналізу фінансових звітів: => обчислення різноманітних відносин показників - коефіцієнтів; О визначення питомої ваги окремих статей фінансових звітів -вертикальний аналіз; ■=> порівняння абсолютних та відносних показників. За кордоном загальна оцінка стану підприємства здійснюється за допомогою системи спеціальних коефіцієнтів. Більшість фінансових коефіцієнтів розраховується за даними двох основних форм звітності -бухгалтерського балансу та звітуТтро прибутки та збитки. Так як інформація балансу характеризує стан відображених у ньому показників на конкретну дату, а звіт про прибутки та збитки - за певний період, то для покращання співставлення показники балансу часто беруться в середньому за період. Структурний аналіз. Одним із важливих показників ступеня ефективності діяльності підприємства за певний період є економічна структура виручки, яка надходить від покупців. Структура виручки вивчається в рамках так званого вертикального аналізу, який проводиться за даними звіту про прибут. і> та збитки шляхом розрахунку питомої ваги кожного економічно місткого компонента в загальній вартості продаж. Результати вертикального аналізу виручки за її економічними елементами дозволяють зробити висновки про напрям і рівень впливу на - 521 - v
Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах
величину накопиченого (капіталізованого) прибутку таких важливих груп факторів, як прямі і непрямі витрати, амортизація та податки. Вертикальний аналіз проводиться також за даними бухгалтерського балансу для оцінки Структурної динаміки активів підприємства та його капіталу. Для цього визначається питома вага кожної балансової статті в його загальному підсумку. Вертикальний аналіз структури балансу дозволяє зробити висновки про перерозподіл вкладень в різні види майна і про зміни джерел фінансування активів підприємства.
Рис. 11.32. Основні фінансові коефіцієнти В зарубіжній практиці при проведенні фінансового аналізу використовуються фінансові коефіцієнти, які умовно прийнято групувати наступним чином (рис. 11.32). і Розглянемо детальніше методику розрахунку та економічну інтерпретацію перерахованих фінансових коефіцієнтів.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Основні показники фінансової звітності, їх характеристика та методика обчислення» з дисципліни «Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах»