В більшості країн спостерігається наступний підхід щодо відображення в обліку вибуття основних засобів: списується початкова вартість та накопичений знос основних засобів, що вибувають, обліковуються будь-які доходи від вибуття та прибуток чи збиток від вибуття. Ця інформація оформлюється складною проводкою, складовим елементом якої буде запис -309-
Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах по дебету чи кредиту відповідного рахунку збитку чи рахунку прибутку від вибуття. Такі прибутки чи збитки класифікуються в звіті про прибутки та збитки як випадкові, за виключенням тих, що виникли в результаті ліквідації основних засобів в результаті надзвичайних подій. Обов'язково здійснюється донарахування зносу основного засобу, що вибув протягом року, а знос нараховується в кінці року (коригуюча проводка). В США, якщо очікується, що підприємство понесе значні витрати в результаті ліквідації основного засобу, вони списуються протягом всього терміну корисного використання основного засобу. Здійснюється це шляхом: О зменшення ліквідаційної вартості і відповідно збільшення суми, що списується, та величини щорічного зносу, що нараховується; => відображення таких витрат як самостійної статті таким чином, щоб в кінці повністю покрити зобов'язання по таких витратах. В Німеччині, якщо очікується значне зниження вартості активу до закінчення нормативного строку експлуатації, вимагається нараховувати понаднормативну амортизацію. Однак якщо раніше існуючі причини для понаднормативного списання зникають, відновлення списаних сум проводиться лише тоді, коли це не призводить до збільшення податкових зобов'язань підприємства. Організації, які не мають статусу юридичної особи, мають більше свободи дій: списання здійснюється, виходячи з так званого "обгрунтованого комерційного судження" і не відновлюється за жодних обставин. Цікавим моментом є те, що у Франції виручка від реалізації основних засобів відноситься на доходи екстраординарної діяльності.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Облік вибуття основних засобів» з дисципліни «Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах»