Автор цієї концепції проф. Міллер [208] закликає до добровільного розширення обсягу і якості звітності, щоб гарантувати учасникам ринку повнішу інформованість. На його думку, стандарти мають встановити мінімум інформації, яка підлягає розкриттю, а вже керівники підприємств мають визначати конкурентні переваги від надання додаткової інформації, яка не вимагається стандартами. 398
Розділ 5. Глобальна система бухгалтерського обліку Зокрема, це стосується використання ринкової вартості для оцінювання елементів фінансової звітності. Якісна фінансова звітність заохочує до надання додаткової звітності, якщо інформація про ринкову вартість допомагає інвесторам і кредиторам оцінити (уми, час і невизначенісгь очікуваних чистих грошових надходжень. Якісна фінансова звітність свідчить, що традиційний аудит втратив цінність, оскільки вимога мінімальної узгодженості зі стандартами не забезпечує належної якості інформації. Тому менеджери можуть підвищити цінність інформації, добровільно збільшуючи незалежність аудитора. П. Міллер вважає, що широке розповсюдження якісної фінансової звітності підвищить ефективність ринку капіталу, продуктивність економіки та успіх суспільства.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Якісна фінансова звітність» з дисципліни «Бухгалтерський облік в Україні: аналіз стану та перспективи розвитку»