Глобальна ініціатива щодо звітності (Global Reporting Initiative -GRI) - це довгострокова міжнародна програма за участі багатьох зацікавлених сторін, яка має за мету розробку і широке розповсюдження універсального «керівництва зі стійкої звітності» [410]. 393
С. Ф. Голов. Бухгалтерський облік в Україні: аналіз стану та перспективи розвитку Це керівництво пропонує тривимірну звітність, яка відображає результати діяльності шляхом оцінювання середовища та соціальних і економічних аспектів. Інформація про середовище охоплює такі елементи: 1) енергія; 2) сировина і матеріали; 3) шкідливі викиди в атмосферу; 4) промислові стоки й тверді відходи; 5) транспорт; 6) землекористування та біохімічні характеристики земель; 7) дотримання екологічних норм; 8) екологічні аспекти, пов'язані з постачальниками, а також з виробництвом продукції та послуг У частині соціальних показників запропоновані такі категорії інформації: 1) якість менеджменту; 2) охорона здоров'я та безпека праці; 3) оплата праці і відсутність дискримінації; 4) професійна підготовка (навчання); 5) дитяча та примусова праця; 6) права людини тощо. Економічна складова звітності передбачає такі категорії інформації: прибуток, нематеріальні активи, інвестиції, продуктивність праці, податки, постачальники, продукти та послуги тощо. Для кожної з категорій тривимірної інформації були визначені відповідні фінансові та нефінансові показники. При цьому підкреслюється, що оцінка нематеріальних активів (людського капіталу, капіталу середовища, альянсів і партнерів, торгових марок і репутації) мають доповнювати оцінку традиційних матеріальних активів. Глобальна ініціатива щодо звітності знайшла підтримку з боку таких відомих компаній, як Shell, SASON, British Airways, Novo Nordisk, General Motors, Ford, Bristol-Myers Squibb та інші, які добровільно оприлюднили свої звіти із запропонованими керівництвом.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Глобальна ініціатива щодо звітності» з дисципліни «Бухгалтерський облік в Україні: аналіз стану та перспективи розвитку»