Чи має право власник земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, вимагати відшкодування збитків
ак, власник земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, має право на відшкодування збитків, завданих встановленням земельного сервітуту (ч. 4 ст. 101 ЗКУ). Іншими словами, встановлення сервітуту на 8
законних підставах не звільняє особу, в інтересах якої встановлено земельний сервітут, від обов’язку відшкодувати збитки, завдані встановленням такого сервітуту, незалежно від того — є він платним чи безоплатним. Наприклад, якщо при встановленні такого сервітуту як право проходу через обслуговуючу земельну ділянку, її власник змушений встановити прохід (доріжку) за рахунок частини сільськогосподарських угідь, то він буде мати право на відшкодування збитків у розмірі недоодержаного врожаю з тієї частини угідь, що буде використовуватися власником (користувачем) пануючої земельної ділянки для проходу через обслуговуючу земельну ділянку. Збитки, заподіяні власнику (користувачу) обслуговуючої земельної ділянки встановленням земельного сервітуту, повинні відшкодовуватися особою, в інтересах якої було встановлено земельний сервітут, тобто сервітуарієм. Зазначимо, що мова йде про відшкодування збитків, завданих правомірними діями. Підстави та порядок відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам визначаються відповідно до статей 156, 157 ЗКУ та Постанови КМУ від 19.04.1993 р. № 284 із змінами, внесеними Постановою КМУ від 14.01.2004 р. № 21.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Чи має право власник земельної ділянки, щодо якої встановлено земельний сервітут, вимагати відшкодування збитків» з дисципліни «Все про земельний сервітут»