Справа повинна бути призначена суддею до попереднього розгляду не пізніше десяти діб, а в разі складності справи – не пізніше тридцяти діб з дня надходження її до суду (ст.241 КПК). До дня попереднього розгляду справи суддя детально знайомиться з матеріалами справи. В результаті ознайомлення зі справою суддя визначається з її складністю та днем попереднього розгляду. Про день попереднього розгляду справи завчасно повідомляється прокурор та інші учасники процесу – обвинувачений, його захисник та законний представник, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їхні представники, хоча неявка цих учасників процесу не перешкоджає розгляду справи. Попередній розгляд справи починається з доповіді прокурора щодо можливості призначення справи до судового розгляду з питань, які згідно із законом підлягають обов’язковому з’ясуванню суддею на даній стадії процесу (ст.237 КПК). Якщо в судове засідання з’явились інші учасники судового розгляду, вони також висловлюють свої думки щодо цих питань та заявлених ними клопотань. Прокурор, у свою чергу, висловлює власну думку щодо клопотань, заявлених іншими учасниками судового розгляду. Після з’ясування всіх питань суддя виходить у нарадчу кімнату для винесення відповідної постанови (ч.І ст.240 КПК). При попередньому розгляді справи в разі необхідності ведеться протокол (ч.2 ст.240 КПК). Така необхідність вирішуєть20
Глава 2. Попередній розгляд справи суддею
ся суддею за власною ініціативою чи за клопотанням учасників судового розгляду залежно від особливостей справи, характеру та змісту розглядуваних питань. В усякому разі протокол повинен вестись у випадках, коли є достатньо підстав передбачати можливість винесення рішення, яке згідно із законом може бути оскаржене сторонами до вищестоящого суду з метою забезпечення реальної можливості цьому суду перевірки обґрунтованості апеляцій (касаційних подань чи скарг), законності та обґрунтованості винесеної суддею постанови.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Строки та порядок попереднього розгляду справи» з дисципліни «Судовий розгляд кримінальної справи»