ФОРМИ УЧАСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ В РОЗКРИТТІ ТА РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ
Участь громадськості в розкритті та розслідуванні злочинів може бути пов’язана і не пов’язана з підготовкою та виконанням слідчих дій. Із виконанням слідчих дій не пов’язані такі форми участі громадян: • коли громадянин з власної ініціативи може припиняти злочинні дії, повідомляти правоохоронні органи про вчинені злочини; • створення громадських формувань — добровільних народних дружин (ДНД), громадських помічників слідчого, державної автоінспекції (ДАІ), оперативних загонів при карному розшуку, підрозділах державної служби боротьби з економічними злочинами (ДСБЕЗ). До підготовки та здійснення слідчих дій, оперативних заходів залучають громадськість у таких випадках: • під час відтворення чи реконструкції обстановки з метою ефективного виконання окремих слідчих дій; • при виявленні джерел інформації стосовно дій, які розслідують; • для охорони виконуваних слідчих дій (наприклад, огляду); • для виконання окремих технічних прийомів, необхідних для слідчої дії, пошукових дій для виявлення та вилучення речових джерел; • при здійсненні окремих організаційних заходів профілактики. 68
Застосування цих форм залучення громадськості має відповідати наведеним принципам. Тактика залучення громадськості до розкриття злочинів у більшості випадків визначається конкретними цілями, для досягнення яких необхідна допомога громадськості, характером запланованих з її участю заходів та їх обсягом, а також тим, кого саме слідчий залучає для допомоги в розслідуванні — осіб, які постійно подають допомогу правоохоронним органам (громадських помічників, позаштатних співробітників), чи інших громадян.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «ФОРМИ УЧАСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ В РОЗКРИТТІ ТА РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ» з дисципліни «Кримінологія»