Найголовніше чим ризикує позичальник, що не виконує положення кре' дитного договору, є його репутація. Адже підвівши кредитора, він втрачає довіру не тільки цієї особи, а й своїх контрагентів, працівників, державних ор' ганів тощо. З розширенням обміну відомостями про позичальників, інфор' мація про порушення фінансових домовленостей закриватиме перед порушни' ками доступ до дешевих кредитів та багатьох інших фінансових послуг.
Порушення умов кредитного договору, крім того, що завдає шкоди репу' тації, може відчутно вдарити по фінансах позичальника та його майну. Най' жорсткішою санкцією за порушення умов кредитного договору звичайно є ви' мога позичальника про дострокове повернення кредиту, що може сильно вда' рити по статку позичальника. Окрім цього, кредитні договори зобов'язують позичальника сплачувати пеню за прострочення будь'яких оплат за кредитним договором, яка нараховується за кожний день затримки з виплатою. Вва' жається, що розмір такої пені й досі обмежений подвійною обліковою ставкою НБУ для кредитних договорів, укладених відповідно до законодавства України. Зазначимо, що це обмеження не діє для договорів, які укладаються за інозем' ним правом. У міжнародній практиці пеня за прострочення оплати дорівнює процентній ставці + 1 %.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Відповідальність позичальника» з дисципліни «Кредитування: щотреба знати підприємцям»