У відповідних положеннях кредитного договору йдеться про правила римання кредиту та його повернення кредиторові.
Надання кредиту
Слід пам'ятати, що укладання кредитного договору і надання кредиту пов'язані між собою, проте не тотожні події. Кредитний договір дає позичаль' никові право на отримання кредиту. Позичальник може реалізувати це право, звернувшись до кредитора із запитом про отримання кредиту, а також, що час' то трапляється, виконавши певні умови кредитного договору. Інколи самому кредиторові (зокрема, коли кошти надходять з'за кордону) необхідний певний час, щоб зібрати кошти та переказати їх позичальникові.
Зрозуміло, що протягом часу від укладання кредитного договору до фак' тичного отримання кредиту кредитор змушений зарезервувати кошти для на' дання їх на перший запит позичальника. У цей час ці кошти не дають кредито' рові очікуваного доходу (процентів). Щоби мінімізувати ці втрати кредитора, у кредитному договорі може бути обмежено період часу від укладання кредитно' го договору, протягом якого позичальник може звернутися до кредитора по кредит. Крім того, за кожен день цього періоду, протягом якого позичальник не звернувся по кредит, може бути передбачено сплату спеціального проценту від суми кредиту. Іншим варіантом такої плати є спеціальні комісійні, які платять' ся кредиторові (їх часто називають в Україні «платою за зобов'язання»). Позичальник може укладання кредитного Проте часто між датою договору та датою отримання позичальникові для того, дати банкові всю необхідну Попередні умови », про які мова йтиме нижче. Так, позичальник може захотіти ся з банком про кредитування бізнесвже потім після підписання всіх договорів звернутися до банку по фінансування. У дону перерахуванню коштів передуватиме Національному банку України.
Запит на отримання кредиту складається згідно з певною роблена та використовується кредитором. У запиті звичайно
• сума кредиту (траншу); • валюта кредитування; • дата отримання кредиту; • відсотковий період, обраний позичальником; • рахунок, на який слід переказати кошти (особливо для кредитів від іноземних кредиторів). Крім того, у запиті позичальник звичайно підтверджує виконання всіх попередніх умов та гарантії і запевнення, надані згідно з кредитним договором.
Альтернативою перерахування кредиту позичальникові є переказ креди' тором позичених коштів контрагентам позичальника згідно з відповідними до' говорами на поставку обладнання, надання послуг тощо. Така безпосередня оплата товарів або послуг може бути вигідною позичальникові, оскільки що' найменше зекономить йому витрати на послуги банку: переказ позичених коштів безпосередньо на рахунки контрагентів замість переказу коштів на ра' хунки позичальника, а вже звідти на рахунки контрагентів. Українське законо' давство дозволяє навіть іноземним кредиторам безпосередньо платити по ра' хунках позичальника.
Ви переглядаєте статтю (реферат): «Порядок отримання та повернення кредиту» з дисципліни «Кредитування: щотреба знати підприємцям»